Ogłoszenia duszpasterskie: od 8 do 15 września 2019 r.  – 23 Tydzień zwykły

1. Witam w parafii ks. Zygmunta, który będzie pomagać w duszpasterstwie.
  2. Dzisiaj kolekta na WSD w Pelplinie – Bóg zapłać za pomoc w jego utrzymaniu; w diecezji pelplińskiej dzień modlitw w int. Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 10:00 – błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
  4. Dzisiaj w Piasecznie uroczysta Msza św. odpustowa. Dziękuję pielgrzymom, którzy szli wczoraj na pieszo albo pojechali rowerem.
  5. Dzisiaj o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem chrztu.
  6. Katecheza dla młodzieży kl. VIII szkoły podstawowej – dzisiaj o g. 17:00 (najpierw katecheza, a potem Msza św.). Trwają zapisy kl. VII na nauki do bierzmowania – młodzież odbiera w zakrystii katechizm oraz deklarację.
  7. W poniedziałek o 17:25 – różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. Anny.
  8. We wtorek o g. 18:00 Msza św. w int. Wspólnoty Dobrego Pasterza – a po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
  9. Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę autokarową do Piaseczna na dzień chorego – w środę 11 IX, prosimy o zgłoszenie do zakrystii dzisiaj, w poniedziałek albo we wtorek, pojedziemy wspólnie z parafią Jabłowo. Koszt 15 zł. Wyjazd o 8:00, a powrót ok. 14:00. Przy zapisie PESEL do ubezpieczenia.
  10. W czwartek 12 IX – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  11. W piątek 13 IX po Mszy św. o g. 18:00 procesja fatimska ulicami Os. Przylesie Stare (strona sklepów). Przynieśmy świece. O pomoc prosimy porządkowych.
  12. Trwają zapisy dzieci na katechezy do I-Komunii. Pierwsza katecheza dla dzieci wraz z rodzicami odbędzie się 15 IX o g. 11:30 (Msza św. + nauka).
  13. W sobotę 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w naszym kościele o g. 8:00 i o 18:00. O g. 17:00 w Dąbrówce – odpust.
  14. W sobotę o 7:30  Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  15. W sobotę o 15:00 ślub Martyny i Adriana.
  16. W sobotę 14 IX zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Proszę Skarbników o odbiór zeszytów w zakrystii i z góry dziękuję za ich społeczną pracę, a Parafianom za wspieranie wspólnego dzieła.
  17. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. – dzisiaj i 15 IX.
  18. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać w biurze parafialnym, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej WSD w Pelplinie.
  19. Parafia św. Mateusza organizuje pielgrzymkę do Medjugorie (27.09.2019 – 05.10.2019). Szczegóły w biurze parafialnym.
  20. Nasza parafia organizuje po raz drugi pielgrzymkę do Św. Lipki i Gietrzwałdu w sobotę 21 IX. Proszę o potwierdzenie udziału tych osób, które były zapisane na 24 VIII. Przy zapisie należy podać nr PESEL do ubezpieczenia. Koszt dla parafianina 20 zł, dla osób spoza parafii 40 zł. W pielgrzymce wezmą udział ministranci.
  21. Wydarzenie „Polska po Krzyżem” – Włocławek 14 IX. Chętni na wyjazd autokarowy proszeni są o zgłaszanie się do Parafii św. Katarzyny.
  22. Dziękuję za ofiarę na kwiaty od mieszkańców ul. Leśnej, Wróblewskiego Słonecznej oraz mieszkańcom bloku w Koteżach, str. prawej ul. Głównej i Rodzinnej.
  23. Zapraszam do czytania „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”.
  24. Zmarła mama naszej Parafianki śp. Izabela Stefańska, l. 89 z Oś. Kopernika w Starogardzie Gd. Pogrzeb w poniedziałek 9 IX o g. 12:00. Różaniec w niedzielę o 19:00, a w poniedziałek o 11:15. Dobry Jezu…