Ogłoszenia duszpasterskie: od 8 do 15 sierpnia 2021 r.  – 19 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 8 do 15 sierpnia 2021 r.  – 19 Tydzień zwykły

 1. Panowie szafarze odwiedzą chorych dzisiaj i za tydzień – 15 VIII.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do soboty w g. od 17:00 do 18:00.
 3. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie pandemii –  w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. Jana Pawła II. Wierni prowadzą też koronkę do Miłosierdzia Bożego we wtorek o 17:45.
 4. Przypominam, że w dzisiaj nie ma Mszy świętych o godz. 13:30 i 19:00. A od przyszłej niedzieli do końca sierpnia będą już sprawowane niedziele Msze św. o g. 19:00. 
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 6. W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; we wtorek uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona Diecezji Pelplińskiej; w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy; w piątek Dzień Fatimski i po Mszy o 18:00 procesja ulicami Os. Przylesie Nowe (strona Przedszkola); w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika – uczczenie jego relikwii.
 7. W czwartek o g. 16:00 w plebanii spotkanie ks. proboszcza z ministrantami, lektorami, ceremoniarzami i szafarzami.
 8. W piątek 13 VIII o g. 15:00 ślub Kamili i Mateusza.
 9. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzi ks.
 10. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach z Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej idących na Jasną Górę, zwłaszcza Grupy Kociewie – w tym tygodniu wchodzą na Jasną Górę.
 11. W niedzielę 15 VIII uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze o 8:00, 10:00, 11:30 i 19:00. Na każdej Mszy obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
 12. 15 VIII o g. 14:00 Msza św. odpustowa w kościele św. Wojciecha w dniu Wniebowzięcia NMP i Święta Wojska Polskiego. Rozpoczęcie uroczystości z udziałem władz o g. 13:30 prze kościołem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 14. Zapraszam do podejmowania przyrzeczeń abstynencji od alkoholu w sierpniu. Deklaracje na oknie.
 15. Męski Chór Kościelny przy parafii św. Mateusza zaprasza 8 sierpnia o g. 17:00 do kościoła farnego na jubileusz 95-lecia, na który złożą się Msza z udziałem chóru i kwartetu AMOROSO oraz koncert chóru.
 16. Klub Abstynenta w Starogardzie Gd. organizuje wyjazd do Krakowa – Łagiewnik w terminie 24-26 IX. Cel: zwiedzić Wawel, Stare Miasto, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i inne atrakcje. Koszt 350 zł. Zapisy: p. Helena 791-730-830 i p. Łukasz 572-460-701. 
 17. Za tydzień ostatnia niedziela posługi ks. proboszcza Stanisława w naszej parafii. Msza św. na pożegnanie zostanie odprawiona we wtorek 17 VIII o g. 18:00, z udziałem kapłanów dekanatu.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym”, prasa misyjna i „L`Osservatore Romano”.
 19. Życzenia solenizantom i jubilatom.