Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 marca 2020 r.  – 2 Tydzień Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 marca 2020 r.  – 2 Tydzień Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” – na rzecz polskich misjonarzy.
 2. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św.: dzisiaj i za tydzień.
 3. Zapraszam wszystkich do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 16:00.
 4. Droga Krzyżowa w piątek: o g. 6:30 – przed pierwszą Mszą św., o g. 16:30 dla dzieci i młodzieży oraz o g. 17:30 dla starszych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
 5. Dzisiaj o g. 17:00 – katecheza dla młodzieży bierzmowanej VIII szk. podst. – VII dzień Nowenny bezpośredniego przygotowania do bierzmowania.  Następne spotkanie dla bierzmowanych – w piątek 27 III po Mszy 18:00, w sobotę o 9:00 spowiedź św. dla bierzmowanych , świadków i rodzin młodzieży, Bierzmowanie zgodnie z planem – w poniedziałek 30 III o g. 16:00.
 6. W poniedziałek o 17:25 różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. o. Pio.
 7. We wtorek o g. 17:00 spotkanie w plebanii dla członków Parafialnego Zespołu Caritas.
 8. We wtorek po Mszy o 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w int. dobrych owoców rekolekcji wielkopostnych, prowadzonych przez o. Jacka Olczyka i Zespół Mocni w Duchu z Łodzi.
 9. W czwartek 12 marca, po Mszy św. o 18:00 – spotkanie dla Skarbników i rozdanie nowych zeszytów, pierwsza zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła w sobotę 14 marca. Z góry dziękuję za ofiarne podjęcie się czekających nas wspólnych zadań, za każda złożoną ofiarę.
 10. W piątek 13 III –  rocznica wyboru papieża Franciszka (2013), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata; w piątek przypada także Dzień Fatimski, stąd po Mszy o 18:00 nabożeństwo fatimskie.
 11. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 12. Wielkopostne rekolekcje parafialne, które miał poprowadzić jezuita o. Jacek Olczyk z Zespołem Mocni w Duchu z Łodzi – zostały odwołane przez naszą Parafię z powodu zagrożenia epidemiologicznego i prawdopodobnie odbędą się przed odpustem Chrystusa Króla jesienią br.  Przepraszamy.
 13. Spowiedź wielkanocna dla naszej Parafii przełożona została na 7 IV w g. 16:00 – 18:00.
 14. Czasopisma religijne – „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, pisma misyjne.
 15. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, niepełnosprawnym, chorym i ubogim. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Szczegóły na ulotkach.
 16. W dn. Od 6-11 lipca br. parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś (m.in. Nowogródek i Grodno) – na dzień dzisiejszy jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Szczegóły w biurze parafialnym.
 17. Wyjazd na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego w Warszawie w dniu 7 czerwca br. – zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie. Koszt autokaru z ubezpieczeniem – 90 zł.
 18. Składamy także serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 19. Zmarła nasza parafianka śp. Elżbieta Solochewicz, l. 79, pogrzeb w czwartek 12 III o g. 12:00. Różaniec w środę o 19:00, a w czwartek o 11:15. Dobry Jezu…
 20. Odśpiewajmy w postawie stojącej „Suplikacje” – jako błagalną modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego.