Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 grudnia 2019 r.  – 2 Tydzień Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie od 8 do 15 grudnia 2019 r.  – 2 Tydzień Adwentu

 1. Dzisiaj na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej. W drugą niedzielę adwentu modlimy się i pomagamy materialnie kościołowi katolickiemu na Wschodzie – dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Dzisiaj przypada Rocznica ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012), niechaj Pan Bóg zachowa naszego arcypasterza w najdłuższe lata; 8 XII modlimy się w int. Młodzieży Żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie, a nasza Parafia obchodzi 18-tą rocz. utworzenia.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 11 XII włącznie. Prowadzi je ks. Łukasz Pierowicz, dyrektor ekonomiczny WSD w Pelplinie. Program podany został w Biuletynie, jest też wywieszony na drzwiach kościoła. Dla przypomnienia: dzisiaj o 8:00 i 10:00 Msze z naukami ogólnymi, o 11:30 Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci, a o 18:00 z nauką dla młodzieży kl. VII i VIII szkoły podstawowej, ze szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej. Msze z naukami ogólnymi od poniedziałku do środy o g. 9:00 i 18:00, dla dzieci Msze św. roratnie z naukami od poniedziałku do środy o g. 16:30. W poniedziałek 9 XII o 9:00 Msza św. szczególnie dla Starszych, Chorych i Niepełnosprawnych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, stąd przed Mszą, od 8:30 okazja do spowiedzi, a po Mszy zapisanie się chorych do księgi chorych. Nie ma w tym roku nauk stanowych dla kobiet i mężczyzn. Zapraszamy do uczestnictwa w Godzinie Łaski w niedzielę po Mszy o 11:30, a we wtorek 10 XII – po Mszy wieczornej w Adoracji Najświętszego Sakramentu.  Dzień spowiedzi adwentowej i świątecznej dla naszej parafii w środę 11 XII – będą spowiednicy z dekanatu: od 8:00 – 9:00 (4-rech) oraz od 16:00 – 18:00 (6-ciu). Nie odkładajmy spowiedzi na później. Kolekta dla ks. rekolekcjonisty podczas Mszy w poniedziałek o 9:00 i w środę na wszystkich Mszach.
 4. Dzisiaj od 12:30 – 13:30 Godzina Łaski. We Włoszech, w 1947 r., Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 XII, w południe, miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata”… „Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu”.
 5. Dzisiaj i 15 XII Nadzwyczajni Szafarze zaniosą chorym Komunię Świętą.
 6. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój – w poniedziałek o 17:25 prowadzi Róża sł. Bożego ks. H. Szumana.
 7. W piątek 13 XII wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; jest to także Dzień Fatimski – po Mszy o 18:00 nabożeństwo fatimskie.
 8. 13 XII – Dzień modlitw za naszą Ojczyznę w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego (1981). Władze Miasta zapraszają na obchody – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. W sobotę o 7:30   Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 10. W sobotę po Mszy o 18:00 – nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych. W niedzielę 15 XII o 11:30 chrzty. Od 15 do 21 XII przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 11. W niedzielę 15 XII o g. 15:00 – w plebanii spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca i skarbników parafii (przygotowuje Róża św. o. Pio).
 12. Roraty w tym tygodniu: od poniedziałku do środy – o 16:30, w czwartek i piątek – o 18:00, a w sobotę – o 8:00. Zapraszam, aby dzieci tradycyjnie przychodziły z lampionami. Dzieci otrzymują specjalne obrazki – za zebranie wszystkich obrazków czekają nagrody książkowe.
 13. Trwa akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. Świece Caritas: małe – 8 zł; duże 15 zł.
 14. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” 6,50 (z puzzlami), prasa misyjna.
 15. Parafialna Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących – proszę o zgłaszanie się rodzin potrzebujących do biura. Odbiór paczek będzie w Wigilię o 13:00. Dziękuję członkom Caritas oraz młodzieży bierzmowanej i młodszej, za zbiórkę żywności w Biedronce, w ramach akcji „Tak, pomagam”. 
 16. W sobotę 14 XII ostatnia tegoroczna zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Skarbników proszę o odbiór zeszytów, a Parafianom za całoroczne dobrowolne ofiary Bóg zapłać.
 17. W sobotę 14 XII wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 18. 15 XII o g. 14:00 w kościele św. Mateusza w Starogardzie Gd. – spowiedź i Msza św. dla niesłyszących.
 19. W Parafii Bobowo w sobotę 21 XII o g. 19:00 koncert kolęd w wykonaniu Julii Olędzkiej – plakat.
 20. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.