Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 lutego 2021 r. – 5 Tydzień Zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 7 do 14 lutego 2021 r. – 5 Tydzień Zwykły

 

 1. Dodatkowe Msze św. w niedziele sprawowane są o g. 13:30. Transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła poprzez Facebooka pod adresem: ParafiaPrzylesie: dzisiaj i za tydzień o g. 11:30.
 2. Biskup Pelpliński potwierdził dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Obecnie liczba miejsc w kościołach to 1 osoba na 15 m2 –  u nas liczba ta: 20 osób.
 3. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i oddalenie pandemii – w poniedziałek o g. 17:25 prowadzi Róża św. Anny.
 4. We wtorek o g. 17:45 koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy o 18:00 – spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 5. W czwartek 11 II – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego – podczas Mszy obrzęd błogosławieństwa chorych. Zapraszamy chorych na Msze o g. 7:00 lub 18:00.
 6. W sobotę 13 II – Dzień fatimski, o g. 17:00 – nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
 7. W sobotę 13 II o g. 11:00 w kościele – spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych w sprawie alb (rodzice poprzedniego rocznika mogą przynieść alby swoich dzieci do odstąpienia), będzie p. krawcowa.
 8. W niedzielę 14 II – w niektórych kościołach św. Walentego, prezbitera i męczennika.
 9. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. – 14 i 21 lutego.
 10. Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakramentalne małżeństwo, są zobowiązani, aby odbyć Weekend dla narzeczonych, który kończy się zaliczeniem katechizacji przedmałżeńskiej.
 11. Dzisiaj kolekta diecezjalna, a po Mszy św. zbiórka do puszek na odbudowę świątyni w Kasparusie. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary. Nasza solidarność z potrzebującymi przejawia się poprzez modlitwę, pamięć oraz in. pomoc materialną.
 12. W przyszłym tygodniu ponownie proszę o znak Waszej solidarności, tym razem z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. W naszej parafii modlimy się codziennie w intencji powołań oraz co pewien czas przeżywamy adoracje i most modlitewny, które łączą nas z klerykami. W ubiegłym roku Biskup Ryszard zaapelował do całej diecezji o wsparcie również remontu budynków seminarium. Dwa razy w ubiegłym roku kolekta zebrana w każdym kościele naszej diecezji został przekazana na ten cel. W całej diecezji zebrano 16 lutego 444 234,32 zł., a 14 czerwca 358 913,98 zł. Kwoty wydają się znaczne, są jednak przysłowiową kroplą w morzu potrzeb. Cały czas jednak pojawiają się również nowe wyzwania i prace do wykonania, które wcześniej nie były planowane, a okazują się konieczne. W związku z powyższym, kolekty z przyszłej niedzieli oraz z 13 czerwca również będą przeznaczone na potrzeby naszego seminarium. Już dzisiaj polecam je Waszej ofiarności.
 13. Dziękuję za prace przy rozbiórce żłóbka i choinek: Wspólnocie Dobrego Pasterza, strażakom z Koteż, p. Kazikowi, Romanowi, Karolowi i wszystkim zaangażowanym. Dziękuję p. sołtysowi z Koteż za dwukrotne zorganizowanie prac przy zrzucaniu śniegu z płaskich dachów. Bóg zapłać. Dziękuję za kwiaty do kościoła z pogrzebu śp. Elżbiety Bartkowiak. Dziękuję za ofiarę na kwiaty – mieszkańcom ul. Dębowej. Dziękuję za kilkukrotne sprzątnięcie kościoła p. Monice, gdyż pracownik p. Izabela jest na zwolnieniu lekarskim. 
 14. Pierwsza zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła odbędzie się w sobotę 13 marca, a więc za miesiąc. Rozdanie nowych zeszytów w niedzielę 7 III, po Mszach świętych. Podsumowanie kolędowe za tydzień.
 15. Prasa religijna: „Pielgrzym”, prasa misyjna i z Watykanu. W cenie 20 zł możemy nabyć materiały na rekolekcje wielkopostne w domu. W związku z pandemią nie odbędą się tradycyjne rekolekcje, stąd książka „Aby odnowić Przymierze” jest piękną inicjatywą Wydziału Duszpasterskiego Kurii Pelplińskiej. Może być pomocą dla grup formacyjnych, osób chorych, czy pragnących pogłębić swoją duchowość.
 16. Od przyszłej niedzieli adoracja Najświętszego Sakramentu (dawne nabożeństwo czterdziestogodzinne) – jako wynagrodzenie za grzechy, przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.
 17. Od 14-20 lutego przypada 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 18. Składam serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 19. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Elżbietę Bartkowiak, l. 96 z Dąbrówki oraz śp. Władysława Niedbałę, l. 90 ze Starogardu. Dobry Jezu…