Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 września 2020 r.  – 23 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 września 2020 r.  – 23 Tydzień zwykły

 

 1. Dzisiaj kolekta diecezjalna, a za tydzień na WSD w Pelplinie. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek – na Grób Pański z Wlk. Piątku.
 2. Kuria Diecezjalna Pelplińska przekazuje Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dn. 7 VIII br.: do wszystkich wiernych – o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych: zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, a do kapłanów – aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę.
 3. Od dzisiaj powracamy do wieczornej niedzielnej Mszy święta  – o godz. 18:00.
 4. Dzieci z klasy IV, przygotowujące się do I-Komunii na 20 IX, przyjdą na Mszę św. i na spotkanie – dzisiaj o g. 11:30. Uroczystość I-Komunijna w niedzielę 20 września w dwu grupach: o g. 10:00 dzieci o nazwisku od „B” do „K” (włącznie) – 10 osób, a o g. 12:00 dzieci o nazwisku od „L” do „Z” – 12 osób.  Katecheza dla tychże dzieci z rodzicami: dzieci z godz. 10:00 – w poniedziałek i w piątek o 16:30; dzieci z godz. 12:00 – w środę o 16:30 oraz w sobotę o 9:00.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. o. Pio.
 6. We wtorek 8 IX przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; w diecezji pelplińskiej dzień modlitw w int. Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie; błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Msze św. tego dnia: o 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. W czwartek 10 IX o g. 16:00 ślub Małgorzaty i Patryka.
 8. W I-sobotę miesiąca o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, tego dnia wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 9. W sobotę o g. 16:00 katecheza dla dzieci I-Kom. z kl. III, przyjmowanych w 2021 r., trwają zapisy dzieci.
 10. Od 13-19 IX kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.
 11. Za tydzień o g. 13:30 dodatkowa Msza św. z chrztami. Nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych – w sobotę po Mszy św. o 18:00.  Następne chrzty 27 IX o 13:30.
 12. Za tydzień 13 IX, po Mszy św. o 18:00 – nabożeństwo fatimskie.
 13. Młodzież bierzmowana z kl. VIII – oddaje indeksy do zaliczenia I roku formacji oraz odbiera kartkę do miesięcznej spowiedzi św. w drugim roku formacji. Młodzież klasy VII rozpocznie przygotowanie do bierzmowania we wrześniu przyszłego roku.
 14. Prasa religijna: „Pielgrzym”. 
 15. W naszym kościele w ramach testu wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych – uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Świece nie wydzielają sadzy, są przyjazne środowisku. Świecę należy umieścić na kielichu i zapalić zapalniczką, pali się ok. 1,5 godz.  Płomień świecy zawsze dąży ku górze, jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy, przedłuża nasze krótkie modlitwy, gdy już wychodzimy do domu. Dochód ze świec będzie przeznaczony na cele budowlane naszej parafii. W sobotę 12 IX zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Proszę Skarbników o odbiór zeszytów, a Parafianom dziękuję za wszelką pomoc.
 16. Rowerowa Grupa Pielgrzymkowa Kociewie organizuje rowerową pielgrzymkę do Piaseczna. Wyjazd 12 IX i g. 9:15 z placu kościelnego w Jabłowie. Zapisy w plebanii w Jabłowie lub mailowo na stronie internetowej parafii Jabłowo. Spotkanie organizacyjne w środę 9 IX w Jabłowie o g. 18:30.
 17. Życzenia solenizantom i jubilatom.
 18. Zmarła nasza Parafianka Adelajda Landowska, z Rokocina, pogrzeb w poniedziałek o g. 12:00. Różaniec w niedzielę po Mszy o 18:00 oraz w poniedziałek o g. 11:15. Dobry Jezu …