Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 stycznia 2019 r. od uroczystości Objawienia Pańskiego /tzw. Trzech Króli/ do Niedzieli Chrztu Chrystusa 

 1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli popularnie Trzech Króli. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Podczas każdej Mszy – błogosławieństwo kredy i kadzidła. Po Mszy o g. 11:30 – spotkanie dla Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus: Dzieci-Komunijne i rodzice (wymiana tajemnic).
 2. Dzisiaj kolekta na misje katolickie, za tydzień kolekta diecezjalna.
 3. We Mszy o 18:00 uczestniczy młodzież bierzmowana kl. VIII szk. podst. i III gimn., po Mszy katecheza.
 4. Zaproszenie na dzisiejszy Orszak Trzech Króli – to już V-ty w Starogardzie Gd. Nasza parafia, ubrana na niebiesko, wyruszy o 13:00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego. 13:30 spotkanie Trzech Króli na Starogardzkim Rynku, a o 14:30 pokłon Trzech Króli Dzieciątku – przy kościele św. Wojciecha, gdzie odbędzie się na zakończenie wspólne śpiewanie kolęd. 6 I 2019 r. w g. 13:00 – 14:30 będą utrudnienia w ruchu na: ul. Hallera, Rynku, ul. Chojnickiej, Kościuszki, Alei Niepodległości, Jana Pawła II, Pomorskiej, Szwoleżerów Rokitniańskich, Żwirki i Wigury, Lubichowskiej i Kociewskiej. Przepraszając za utrudnienia – wszystkich na Orszak zapraszamy. Przy wyjściu z kościoła można od ministrantów odebrać korony na orszak (gratis).
 5. Msze św. od poniedziałku do piątku, z racji kolęd, tylko z rana o g. 8:00, nie ma w te dni Mszy wieczornej. W sobotę o 8:00 i 18:00. Szczegółowy plan kolęd jest podany na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
 6. W poniedziałek o g. 7:25 – Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie.
 7. We wtorek o g. 19:00 w salce spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 8. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 9. Panowie Szafarze odwiedzą chorych – 13 i 20 stycznia.
 10. W przyszłą niedzielę – święto Chrztu Chrystusa.
 11. W niedzielę 13 I po Mszy św. o 18:00. nabożeństwo fatimskie.
 12. Tablica pamiątkowa Inki w kształcie serce (zob. plakat) – zbiórka srebrnego złomu.
 13. Składamy serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.