Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie od 5 do 12 stycznia 2020 r.

od II Niedzieli po Narodzeniu Pańskim do Niedzieli Chrztu Chrystusa

 

 1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
 2. Dzisiaj kolekta diecezjalna; podczas Mszy o 11:30 – zagra kolędy Rodzina Państwa Oller, a po Mszy koncert kolęd – m.in. instrumenty smyczkowe; po koncercie – spotkanie dzieci I-Komunijnych; a po Mszy o 18:00 – katecheza dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII szk. podst.
 3. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli popularnie Trzech Króli. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach. Kolekta jutrzejsza na misje katolickie.
 4. Jutro o g. 17:25 różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. Barbary z Koteż.
 5. Jutro Orszak Trzech Króli. Nasza parafia, ubrana na niebiesko, wyruszy o 13:00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego. 13:30 spotkanie Trzech Króli u Heroda na Starogardzkim Rynku, a o 14:30 pokłon Trzech Króli Dzieciątku – przy kościele św. Wojciecha, gdzie odbędzie się na zakończenie koncert kolęd. Jutro w g. 13:00 – 14:30 będą utrudnienia w ruchu na: Rynku, ul. Chojnickiej, Alei Niepodległości, Pomorskiej, Szwoleżerów Rokitniańskich, Żwirki i Wigury, Lubichowskiej i Kociewskiej. Przepraszając za utrudnienia – wszystkich na Orszak zapraszamy. Korony i śpiewniki uczestnicy otrzymają na starcie. Młodzież bierzmowana może na zakończenie otrzymać wpis do indeksu.
 6. We wtorek o g. 19:00 w salce – spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. Msze św. z racji kolęd: od wtorku do piątku tylko z rana o g. 8:00, w te dni nie ma Mszy wieczornej. W sobotę Msze św. o 8:00 i 18:00. Szczegółowy plan kolęd jest podany na drzwiach kościoła oraz na stronie www. Przypominam, że w dni kolędowe zmienione są godziny urzędowania biura parafialnego. W sobotę , z powodu pogrzebu kolędy rozpoczną się: ks. Zygmunt od g. 11:00, a ks. prob. od g. 12:00.
 8. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 9. W przyszłą niedzielę – święto Chrztu Chrystusa.
 10. Zapraszam do nabycia prasy religijnej „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
 11. Składamy serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.