Ogłoszenia duszpasterskie od 30 sierpnia do 6 września 2020 r.  – 22 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 30 sierpnia do 6 września 2020 r.  – 22 Tydzień zwykły

 

 1. Dzisiaj o g. 10:00 Msza św. dożynkowa „Z podziękowaniem za zebrane plony, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Rolników oraz za Parafian” – pobłogosławienie symbolicznego w tym roku wieńca żniwnego – bukietu złożonego z kłosów zbóż, a także owoców i warzyw. Dziękuję rolnikom za ich całoroczną pracę, abyśmy mieli codzienny chleb i nie cierpieli głodu.
 2. Dzisiaj o g. 13:30 dodatkowa Msza św. z chrztami. Następne chrzty 13 IX o 13:30.
 3. Jeszcze tylko dzisiaj wieczorna niedzielna Msza święta  – o godz. 19:00, za tydzień o g. 18:00.
 4. Kuria Diecezjalna Pelplińska przekazuje Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dn. 7 VIII br.: do wszystkich wiernych – o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych: zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, a do kapłanów – aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę. 
 5. Dzisiaj diecezjalna kolekta remontowo-budowlana (nasza zostaje w Parafii), za tydzień kolekta diecezjalna.
 6. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. Jana Pawła II.
 7. We wtorek 1 IX dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej w 81. rocznicę jej wybuchu. O g. 4:40 będą miały miejsce uroczystości w Starogardzie Gd. przed Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Harcerzy (przy ul. Mickiewicza), gdzie zostaną uczczeni polegli i pomordowani.
 8. We wtorek 1 IX o g. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. „W intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, z podziękowaniem za wakacje i z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku nauki”. W czasie Mszy św. błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych. Od 17:00 do 18:00 okazja do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Po Mszy św. o 18:00 – pierwsze spotkanie dzieci klas III rozpoczynających przygotowanie do I-Komunii św. w 2021 roku oraz dla ich Rodziców – zapisy dzieci. Pierwsza nauka dla dzieci – w sobotę 12 IX o g. 16:00 w kościele.
 9. Dzieci z klasy IV, przygotowujące się do I-Komunii na 20 IX, przyjdą na Mszę św. i spotkanie w niedzielę 6 IX o g. 11:30. Uroczystość I-Komunijna w niedzielę 20 września w dwu grupach: o g. 10:00 dzieci o nazwisku od „B” do „K” (włącznie) – 11 osób, a o g. 12:00 dzieci o nazwisku od „L” do „Z” – 11 osób.  
 10. We wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza (salka).
 11. W I-czwartek miesiąca: od 17:00 – 18:00 Godzina Świętą z Godziną Miłosierdzia i modlitwami o powołania.
 12. W I-piątek miesiąca: Msze św. o g. 8:00 i o g. 18:00; spowiedź św. I-piątkowa dla dzieci, młodzieży bierzmowanej i dorosłych od g. 7:30 – 8:00 oraz od g. 17:00 – 18:00. Od g. 9:15 – odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. Po Mszy o 18:00 – nabożeństwo do NSPJ oraz spotkanie młodzieży bierzmowanej z kl. VIII. Młodzież klasy VII rozpocznie przygotowanie do bierzmowania we wrześniu przyszłego roku.
 13. W I-sobotę miesiąca o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o 8:00 Msza św. w tzw. Jednej Intencji „By Maryja była bardziej znana i miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”, a po Mszy o 8:00 Jerycho Różańcowe.
 14. W sobotę 5 IX o 15:00 ślub Patrycji i Bartosza. 
 15. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 16. Prasa religijna: „Pielgrzym”, gratisowo odbieramy film o obronie życia nienarodzonych – trzeba jedynie przesłać dobrowolną ofiarę na rzecz Fundacji Małych Stópek. 
 17. W naszym kościele w ramach testu wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych – uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Świece nie wydzielają sadzy, są przyjazne środowisku. Świecę należy umieścić na kielichu i zapalić zapalniczką, pali się ok. 1,5 godz.  Płomień świecy zawsze dąży ku górze, jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy, przedłuża nasze krótkie modlitwy, gdy już wychodzimy do domu. Dochód ze świec będzie przeznaczony na cele budowlane naszej parafii.
 18. Życzenia solenizantom i jubilatom.