Ogłoszenia duszpasterskie od 30 grudnia 2018 do 6 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie od 30 grudnia 2018 do 6 stycznia 2019 r.Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, święto 

 1. Z okazji święta Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, składamy wszystkim Rodzinom najserdeczniejsze życzenia: miłości, wzajemnego poszanowania, zgody i pokoju, aby Duch Święty prowadził i umacniał swoimi darami oraz owocami. Dzisiaj odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. Dzisiaj diecezjalna kolekta remontowo-budowlana (nasza – decyzją Ks. Bpa pozostaje w Parafii). Za tydzień kolekta na misje katolickie.
 3. Jutro o g. 18:00 Msza św. „W intencji Parafian i dobrodziejów roku 2018, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo”; po Mszy nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego z hymnem Ciebie, Boga, wysławiamy (możliwość zyskania odpustu zupełnego za śpiew lub modlitwę tym hymnem). Przed Mszą św. o 17:25 – Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie.
 4. We wtorek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  – Światowy Dzień Pokoju. Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. o g. 8:00, 10:00, 11:30 oraz o g. 18:00.  Po Mszy św. o g. 11:30 – nabożeństwo adoracji przy żłóbku dla dzieci.
 5. W środę 2 I – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 6. W środę i czwartek, z racji kolęd – Msze tylko o g. 8:00 z rana (nie ma w tych dniach Mszy wieczornej). W piątek Msze o g. 8:00 i o 18:00, a w sobotę o g. 8:00 i 18:00. Szczegółowy plan kolęd jest podany na drzwiach k-ła, na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Nie kolędujemy: w Sylwestra oraz w Nowy Rok, a także w I – piątek miesiąca (4 I) oraz w niedzielę za tydzień (6 I) – z racji Orszaku Trzech Króli.
 7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: w I – czwartek po Mszy o g. 8:00 Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia. W I – piątek odwiedziny chorych: od g. 9:00; spowiedź I-piątkowa od g. 7:30 – 8:00 oraz od g. 17:00 – 18:00, po Mszy wieczornej nabożeństwo do NSPJ oraz katecheza dla młodzieży bierzmowanej – kl. VII szkoły podstawowej. W I sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o g. 8:00 Msza wynagradzająca i Jerycho Różańcowe.
 8. Za tydzień w niedzielę 6 I – uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli popularnie Trzech Króli. Podczas każdej Mszy – błogosławieństwo kredy i kadzidła. Po Mszy o 11:30 – spotkanie dla Róży św. Teresy od Dz. J.- Dzieci-Komunijne i rodzice (wymiana tajemnic). We Mszy o 18:00 uczestniczy młodzież bierzmowana kl. VIII szk. podst. i III gimn., po Mszy katecheza.
 9. Zaproszenie na Orszak Trzech Króli – 6 I 2019 r. Nasza parafia, ubrana na niebiesko, wyruszy o 13:00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego. 13:30 spotkanie Trzech Króli na Starogardzkim Rynku, a o 14:30 pokłon Trzech Króli Dzieciątku – przy kościele św. Wojciecha, gdzie odbędzie się na zakończenie wspólne śpiewanie kolęd. 6 I 2019 r. w g. 13:00 – 14:30 będą utrudnienia w ruchu na: ul. Hallera, Rynku, ul. Chojnickiej, Kościuszki, Alei Niepodległości, Jana Pawła II, Pomorskiej, Szwoleżerów Rokitniańskich, Żwirki i Wigury, Lubichowskiej i Kociewskiej. Przepraszając za utrudnienia – wszystkich na Orszak zapraszamy.
 10. Parafia organizuje w przyszłym roku trzy pielgrzymki autokarowe: 1/ na Ukrainę od 1 do 6 VII 2019, 2/ do Gietrzwałdu i św. Lipki – wiosną, 3/ na Jasną Górę – jesienią.
 11. Zapraszam do nabycia „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
 12. Tablica pamiątkowa Inki w kształcie serce (zob. plakat) – zbiórka srebrnego złomu.
 13. Składamy serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.