Ogłoszenia duszpasterskie – od 29 września do 6 października 2019 r.  – 26 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie – od 29 września do 6 października 2019 r.  – 26 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj podczas Mszy o 18:00 złożenie deklaracji przez kandydatów do bierzmowania z kl. VII szk. podst.; a w I-piątek, czyli 4 X – spowiedź św. od 16:30, Msza św. i katecheza o g. 18:00.
 2. Dzisiaj 105 Światowy dzień Migranta i Uchodźcy; w niektórych kościołach – św. Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów.
 3. Dzisiaj diecezjalna kolekta remontowo – budowlana /nasza pozostaje w parafii/, za tydzień kolekta diecezjalna.
 4. Dzisiaj o 11:30 Msza św. z udzieleniem chrztu;
 5. W Bolesławowie o godz. 11:00 Msza św. podczas dożynek powiatu starogardzkiego – przewodzi ks. kanonik Andrzej Szopiński.
 6. W związku z 80 rocznicą zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim, dzisiaj, o g. 13:00 – Uroczystości Państwowe oraz uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodzi Bp Ryszard Kasyna.  MZK uruchamia bezpłatne autokary. Najlepiej udać się na parking przy Stadzie Ogierów, stamtąd autokary zawiozą na miejsce uroczystości.
 7. W poniedziałek o godz. 17:25 różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie – prowadzi Róża św. Barbary. Po Mszy o 18:00 w poniedziałek spotkanie dla chętnych na wyjazd do Pelplina  – na Kongres Róż Żywego Różańca, który odbędzie się 5 X b.r. (wyjazd w sobotę o 9:30, powrót ok. 14:00).
 8. Od poniedziałku w Starogardzie Gd. przeżywamy „Anielski Tydzień”: poniedz. – Dzień Anioła dobrych uczynków, wtorek – Dzień Anioła Porządku, środa – Dzień Anioła Stróża i Międzynarodowy dzień bez przemocy, czwartek – dzień Anioła Jedności, piątek – dzień Anioła Pocieszenia. Zachęcamy do ubierania się w tym tygodniu na biało, a środę dzieci niech przywdzieją aureole i skrzydła anielskie. Szczegóły na plakacie.
 9. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i starszych; w soboty i niedziele – dla dzieci, młodzieży i starszych o g. 17:30. Zapraszamy do gorliwego uczestnictwa (bierzmowani przynajmniej 2 x w tygodniu; a dzieci Komunijne przynajmniej 3 x w tygodniu).
 10. 1 X rozpoczęcie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego – o g. 18:00 Msza św. w int. misji i misjonarzy.
 11. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w środę śś. Aniołów Stróżów oraz rocz. śm. Sługi Bożego ks. Henryka Szumana, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 12. We wtorek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 13.  Dni eucharystyczne miesiąca października: I czwartek – modlitwa za powołanych oraz o powołania do służby w Kościele kapłańskie, zakonne i misyjne od godz. 17.00 (Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia); I piątek – wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusa: spowiedź św. w godz. od 7.30 do 8.00 oraz od 16.30 do 18.00. Msze św. o g. 8:00 i 18:00. Nabożeństwo I piątkowe wraz z różańcem przed Mszą św. o godz. 18.00, czyli już o 17:30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00 – 2 księży; I sobota  – czcimy Niepokalane Serce Maryi: o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy św. o godz. 8.00 odprawianej w tzw. „Jednej Intencji”, Jerycho Różańcowe.
 14. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania: z kl. VIII szk. podst. w sobotę 5 X o g. 16:00 – obowiązkowe warsztaty modlitwy.
 15. Prasa religijna: „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym”.
 16. Podziękowania za ofiarę na kwiaty: ul. Kruka, Gołębia, Szpaka, Jastrzębia i Zięby oraz za kwiaty ze ślubu. Stolarzowi Sławkowi dziękuję za szafkę do biura. Ministrantom za zajęcie w dekanalnym turnieju piłki nożnej: III miejsca w kategoriach lektor młodszy i III miejsca w kategorii ministrant, a Jakubowi za tytuł najlepszego bramkarza – lektor młodszy.
 17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy jak najserdeczniejsze życzenia.