Ogłoszenia duszpasterskie od 29 grudnia 2019  do 5 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie od 29 grudnia 2019  do 5 stycznia 2020 r.

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

 1. Z okazji święta Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, składamy wszystkim Rodzinom najserdeczniejsze życzenia: miłości, wzajemnego poszanowania i pokoju, aby w Roku, w którym rozważamy Eucharystię jako „Wielką tajemnicę wiary” – ukochać uczestnictwo we Mszy św. i jej przeżywanie.
 2. Dzisiaj diecezjalna kolekta remontowo-budowlana (nasza – decyzją Ks. Bpa pozostaje w Parafii). Za tydzień kolekta
 3. W poniedziałek, z racji kolęd, Msza św. tylko z rana o g. 8:00. O g. 7:25 różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. Jana Pawła II.
 4. We wtorek 31 XII Msze św. o g. 8:00 oraz o g. 18:00. O g. 18:00 „W intencji Parafian, wszystkich dobrodziejów roku 2019, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze”; po Mszy wieczornej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego z hymnem Ciebie, Boga, wysławiamy, możliwość odpustu zupełnego za śpiew lub modlitwę słowami tego hymnu.
 5. W środę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  – Światowy Dzień Pokoju. Jest to dla katolików uroczystość obowiązkowa. Msze św. o g. 8:00, 10:00, 11:30 oraz o g. 18:00.  Po Mszy św. o g. 11:30 – nabożeństwo adoracji przy żłóbku dla dzieci. Tego dnia możliwość odpustu zupełnego za śpiew O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.
 6. W Sylwestra, Nowy Rok oraz w I – piątek miesiąca – nie kolędujemy.
 7. Szczegółowy plan kolęd jest podany na drzwiach k-ła, na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej. W czasie kolęd zmiana godzin urzędowania biura parafialnego.
 8. W czwartek 2 I – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w piątek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 9. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: w I – czwartek po Mszy o g. 8:00 Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia. W I – piątek spowiedź I-piątkowa od g. 7:30 – 8:00 oraz od g. 17:00 – 18:00, po Mszy wieczornej nabożeństwo do NSPJ. W I sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o g. 8:00 Msza ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Jerycho Różańcowe.
 10. W niedzielę za tydzień, 5 I, po Mszy o 11:30 – spotkanie dla Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dzieci I-Kom. i Rodzice – omówienie intencji.
 11. Katechezy dla kandydatów do bierzmowania: 1/ kl. VII szk. podst. w piątek po Mszy o 18:00; 2/ kl. VIII szk. podst. w niedzielę za tydzień po Mszy o 18:00 – rozpoczęcie Nowenny, obecność wszystkich obowiązkowa.
 12. W piątek po Mszy św.  – spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza – w salce.
 13. Za tydzień podczas Mszy o 11:30 – zagra kolędy Rodzina Państwa Oller, a po Mszy koncert kolęd – m.in. instrumenty smyczkowe.
 14. Zaproszenie na Orszak Trzech Króli – 6 I 2020 r. Nasza parafia, ubrana na niebiesko, wyruszy o 13:00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego. 13:30 spotkanie Trzech Króli u Heroda na Starogardzkim Rynku, a o 14:30 pokłon Trzech Króli Dzieciątku – przy kościele św. Wojciecha, gdzie odbędzie się na zakończenie koncert kolęd. 6 I 2020 r. w g. 13:00 – 14:30 będą utrudnienia w ruchu na: Rynku, ul. Chojnickiej, Alei Niepodległości, Pomorskiej, Szwoleżerów Rokitniańskich, Żwirki i Wigury, Lubichowskiej i Kociewskiej. Przepraszając za utrudnienia – wszystkich na Orszak zapraszamy.
 15. Zapraszam do nabycia prasy religijnej „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
 16. Składamy serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.