Ogłoszenia duszpasterskie: od 28 lipca do 4 sierpnia 2019 r.  – 17 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 28 lipca do 4 sierpnia 2019 r.  – 17 Tydzień zwykły

 

 1. Przypominam, że w lipcu i w sierpniu wieczorne niedzielne Msze święte  o godz. 19:00.
 2. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża sługi Bożego ks. Henryka Szumana.
 3. We wtorek po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej – spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 4. Rozpoczęcie starogardzkiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – Grupy Kociewie: uroczystą  Mszą św. w kościele św. Wojciecha – w środę 31 VII o g. 6:00. Dzisiaj o g. 15:00 w salce przy kościele św. Wojciecha – zapisy na pielgrzymkę. Ze względu na Mszę św. pożegnania pielgrzymów – nie będzie u nas w środę Mszy św. o g. 7:00, jedynie wieczorna o 18:00.
 5. W środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 6. W środę po Mszy o 18:00 w kościele – spotkanie Żywego Różańca i omówienie int. na sierpień.
 7. 1 VIII – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i doktora Kościoła.
 8. 1 VIII po południu lub 2 VIII przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli  za pobożne nawiedzenie kościoła z tytułem bazyliki mniejszej lub kościoła katedralnego, lub każdego innego kościoła oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz.. i Wierzę…
 9. 1 VIII – Dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).
 10. 1 VIII, w I – czwartek miesiąca, od g. 17:00 – 18:00 Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia i modlitwami o powołania.
 11. 2 VIII, w I – piątek miesiąca, od g. 7:30 – 8:00 i 17:00 do 18:00 spowiedź św. I – piątkowa, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, którzy realizują I – piątki miesiąca, tj. spowiedź i Komunię św. wynagradzającą; po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ; Msze św. tego dnia o 8:00 i 18:00; w I piątek od g. 9:00 odwiedzę wszystkich chorych ze spowiedzią i Komunią św.: w następującej kolejności: Starogard Gd., Rokocin, Koteże, Dąbrówka.
 12. 3 VIII, w I – sobotę miesiąca: o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o g. 8:00 Msza św. jednej intencji: „By Maryja była bardziej znana i miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”, a po niej Jerycho Różańcowe.
 13. 3 VIII o 17:00 Msza św. 25-tej rocz. ślubu.
 14. W niedzielę 4 VIII – kolekta diecezjalna. Tego dnia – Dzień Proboszcza.
 15. Zapraszam do podejmowania przyrzeczeń abstynencji i nie kupowania alkoholu w sierpniu. Swe miesięczne przyrzeczenia abstynencji możemy dołączyć do Parafialnej Księgi Trzeźwości poprzez podpisanie wyłożonych na ławkach i oknach kart trzeźwościowych i złożenie ich na ołtarzu Matki Bożej lub w zakrystii.
 16. Dziękuję za ofiarę złożoną na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska  – zebraliśmy 1.053 zł. Dziękuję za kwiaty do kościoła ze ślubu Aleksandry i Amadeusza, a także za ofiary na kwiaty do kościoła mieszkańcom ul. Skośnej: 5, 7 i 11 oraz strony prawej.
 17. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” i inne.
 18. Życzenia solenizantom i jubilatom.