Ogłoszenia duszpasterskie – od 27 września do 4 października 2020 r.  – 26 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie – od 27 września do 4 października 2020 r.  – 26 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj dalsza część adoracji Najświętszego Sakramentu – w intencji powołań kapłańskich oraz w ramach dekanalnego Jerycha Różańcowego – po każdej Mszy wystawienie i modlitwa o powołania. Po południu adoracja od 14:30 do 18:00. Dziękuję adorującym wczoraj.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek dla uchodźców na wyspie Lesbos. Przypada jednocześnie  Światowy dzień Migranta i Uchodźcy.
 3. Dzisiaj i za tydzień o 13:30 – chrzest. Nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych – w sobotę po Mszy św. o 18:00.
 4. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. Anny.
 5. W związku z 81 rocznicą zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim, dzisiaj w g. od 13:15 – 14:00 Uroczystości Państwowe oraz modlitwa za pomordowanych. Msza św. o g. 10:00 w kościele św. Wojciecha.
 6. Dzisiaj o g. 11:00 w Bolesławowie – Samorządowe Dożynki Powiatu Starogardzkiego i Msza św. Dożynkowa pod przewodnictwem ks. prałata dr Eugeniusza Stencla, proboszcza parafii św. Mateusza w Starogardzie Gd.  – szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
 7. We wtorek święto świętych Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów. Po Mszy o 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 8. W środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy o 18:00 spotkanie Żywego Różańca – int. modlitewne na październik.
 9. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i starszych; w soboty i niedziele – dla dzieci, młodzieży i starszych o g. 17:30. Zapraszamy do gorliwego uczestnictwa, aby uprosić ustanie pandemii. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca (nie tylko w październiku) można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam do codziennego udziału w różańcu w kościele – dzieci przygotowujące się do I-Komunii św. 
 10. W czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek śś. Aniołów Stróżów oraz rocz. śm. Sługi Bożego ks. Henryka Szumana.
 11. Dni eucharystyczne miesiąca października: I czwartek – modlitwa za powołanych oraz o powołania do służby w Kościele kapłańskie, zakonne i misyjne od godz. 17.00 (Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia); I piątek – wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusa: spowiedź św. w godz. od 7.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 18.00. Msze św. o g. 8:00 i 18:00. Nabożeństwo I piątkowe wraz z różańcem przed Mszą św. o godz. 18.00, czyli już o 17:30. Odwiedziny chorych od godz. 9.15 – 2 księży; I sobota  – czcimy Niepokalane Serce Maryi: o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy św. o godz. 8.00 odprawianej w tzw. „Jednej Intencji”, Jerycho Różańcowe.
 12. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania: z kl. VIII szk. podst. w piątek 2 X po Mszy św. o g. 18:00. Młodzież oddaje indeksy do zaliczenia I roku formacji (na razie oddała polowa) oraz odbiera kartkę do miesięcznej spowiedzi św. w kolejnym roku formacji. Młodzież klasy VII rozpocznie przygotowanie do bierzmowania we wrześniu przyszłego roku.
 13. Zapraszamy dzieci pragnące śpiewać w chórku parafialnym na spotkanie w sobotę o g. 10:00 w salce parafialnej.
 14. Tegoroczna diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się 10 X – szczegóły u katechetów w szkole.
 15. Podziękowania za kwiaty dzieciom I-Komunijnym oraz za ofiarę na kwiaty: Dąbrówce Os. Północne. Dziękuję dzieciom I-Komunijnym i rodzicom za dar dla parafii – dwa świeczniki, tzw. akolitki oraz za dar na misje: 1.114,70 zł. Prasa religijna: „Pielgrzym”.
 16. Za tydzień – kolekta diecezjalna; zbiórka do puszek na świętopietrze z dn. 29 VI.
 17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy jak najserdeczniejsze życzenia. Ks. Zygmunt dziękuje za życzenia urodzinowe.
 18. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę śp. Bronisławę Kanka, l. 94 z Koteż, Dobry Jezu…