Ogłoszenia duszpasterskie od 26 stycznia do 2 lutego 2020 r. – 3 Tydzień Zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 26 stycznia do 2 lutego 2020 r. – 3 Tydzień Zwykły

 

 1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. O 11:30 Msza św. – z udzieleniem chrztu.
 2. Dzisiaj o g. 18:00 Msza św. „Za Parafian oraz w int. Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej Parafii”, a po Mszy o g. 19:00 w plebanii kolęda z Radami: Duszpasterską i Ekonomiczną oraz zakończenie kolęd, na które członków obu Rad serdecznie zapraszam. Nabożeństwo kolędowe poprowadzi ks. Zygmunt. Podsumowanie kolędowe podam za tydzień.
 3. Od jutra powracamy do codziennych Mszy św. od poniedziałku do piątku – o 7:00 i 18:00. W soboty Msze św. bez zmian – o g. 8:00 i 18:00. Wolne intencje mszalne: o 7:00 – we wtorek, środę i czwartek.
 4. W poniedziałek o 17:25 Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. Anny.
 5. We wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. We wtorek o 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych przez wiernych na kartkach”, a po Mszy spotkanie – Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. W środę o 13:00 uroczysta Msza św. w kościele św. Mateusza w int. miasta i jego mieszkańców w 100-lecie powrotu Starogardu do Macierzy. O 12:00 zbiórka na Starogardzkim Rynku, inscenizacja wjazdu Hallera do Starogardu. O g. 18:00 koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w hali im. Grubby. Władze Miasta zapraszają.
 8. Spotkanie Żywego Różańca i omówienie papieskich intencji modlitewnych na luty – w środę 29 I po Mszy o 18:00. Dzieci – w niedzielę 2 II po Mszy o 11:30.
 9. W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
 10. W I-sobotę miesiąca, czyli 1 II, o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o g. 8:00 Msza św. w tzw. jednej intencji – „By Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”, od 8:30 do 9:30 Jerycho Różańcowe.
 11. W niedzielę za tydzień, czyli 2 IIświęto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, w Bazylice katedralnej w łączności z Biskupem Rzymu ponowienie ślubów wszystkich osób konsekrowanych żyjących w Kościele według Rad ewangelicznych: zakonnic, zakonników, członków instytutów świeckich, dziewic i wdów konsekrowanych; przynosimy do poświęcenia świece gromniczne (zapalane w czasie burzy, klęsk żywiołowych, przy umierających). Kolekta tego dnia – diecezjalna i na zakony kontemplacyjne. Procesja ze świecami wewnątrz kościoła o g. 11:30.
 12. Za tydzień podczas Mszy o 11:30 – błogosławieństwo świec Dzieciom I-Komunijnym.
 13. Spotkanie młodzieży bierzmowanej z kl. VIII w niedziele 2 II o g. 17:00 – Nowenna.
 14. Prasa religijna: „Pielgrzym”, prasa misyjna oraz z Watykanu.
 15. Przed kościołem znaleziono 3 tygodnie temu okulary w czerwonym etui. Odbiór w zakrystii.
 16. Dziękuję za ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Wierzbowej i ul. Skośnej na Przylesiu. Dziękuję za ufundowanie anonimowemu ofiarodawcy remontu obudowy głośników i krzyża naszej wieży, a hurtowni elektrycznej za ufundowanie nowej lampy oświetlającej krzyż.
 17. Składam także serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia