Ogłoszenia duszpasterskie: od 26 lipca do 2 sierpnia 2020 r.  – 17 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 26 lipca do 2 sierpnia 2020 r.  – 17 Tydzień zwykły

 

 1. Przypominam, że w lipcu i w sierpniu wieczorne niedzielne Msze święte  o godz. 19:00.
 2. Dzisiaj modlimy się za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.
 3. Dzisiaj o g. 11:30 chrzty; następne chrzty 16 VIII o g. 11:30 i 30 VIII o g. 13:30.
 4. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. o. Pio.
 5. We wtorek po Mszy św. o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 6. W środę po Mszy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej w kościelespotkanie Żywego Różańca i omówienie int. modlitewnych na sierpień.
 7. We wtorek wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, prezbitera; w środę św. Marty; w piątek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; a w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i doktora Kościoła.
 8. Rozpoczęcie starogardzkiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – Grupy Kociewie: uroczystą  Mszą św. w kościele św. Wojciecha – w piątek 31 VII o g. 6:00. Ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny w tym roku każdego dnia będzie mogło iść ku Jasnogórskiej Pani tylko 20 osób, które będą zmieniać się sztafetowo (nie będzie możliwości noclegu). Zapisy poprzez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymkakociewie.pl. Spotkanie organizacyjne dla zapisanych osób odbędzie się dzisiaj o g. 15:00 – w salkach przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. W czasie trwania pielgrzymki dla pozostałych Pielgrzymów w kościele św. Wojciecha będzie codziennie o g. 20:00 Msza św. i Apel Jasnogórski. Podczas tego spotkania możliwość oglądania relacji z trasy oraz zakup gadżetów pielgrzymkowych. Ze względu na Mszę św. pożegnania pielgrzymów – nie będzie u nas w piątek Mszy św. o g. 7:00, jedynie wieczorna o 18:00.
 9. 1 VIII po południu lub 2 VIII przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli  za pobożne nawiedzenie kościoła z tytułem bazyliki mniejszej lub kościoła katedralnego, lub każdego innego kościoła oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz.. i Wierzę…
 10. 1 VIII – Dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).
 11. 1 VIII, w I – sobotę miesiąca: o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; po Mszy św. o g. 8:00 Jerycho Różańcowe, a o g. 18:00 Msza św. w tzw. jednej intencji: „By Maryja była bardziej znana i miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.
 12. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie i w biurze.
 13. W niedzielę za tydzień – kolekta diecezjalna.
 14. Już od 1 sierpnia zapraszam do podejmowania przyrzeczeń abstynencji i nie kupowania alkoholu w sierpniu. Swe miesięczne przyrzeczenia abstynencji możemy dołączyć do Parafialnej Księgi Trzeźwości poprzez podpisanie wyłożonych na oknach kart trzeźwościowych i złożenie ich na ołtarzu Matki Bożej lub w zakrystii.
 15. Dziękuję za ofiarę złożoną na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska  – zebraliśmy i już przesłaliśmy 1.208 zł.
 16. Prasa religijna: „Pielgrzym”, prasa misyjna i „L`Osservatore Romano”.
 17. Życzenia solenizantom i jubilatom.
 18. Zmarli nasi Parafianie: śp. Stanisław Miśkiewicz, l.70 – Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek 28 VII o 13:00 oraz śp. Ryszard Wojak, l. 68 – Msza św. pogrzebowa będzie w środę 29 VII o 11:00. Dobry Jezu…