Ogłoszenia duszpasterskie: od 25 sierpnia do 1 września 2019 r.  – 21 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 25 sierpnia do 1 września 2019 r.  – 21 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj Dożynki parafialne, o g. 10:00 Msza św. dożynkowa „Z podziękowaniem za zebrane plony, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Rolników oraz za Parafian” – pobłogosławienie wieńca żniwnego, owoców i warzyw. Dziękuję wszystkim wykonawcom wieńca z Koteż oraz za dary ofiarne. Dziękuję rolnikom za ich całoroczną pracę, abyśmy mieli codzienny chleb i nie cierpieli głodu.
 2. Dzisiaj niedzielna wieczorna Msza święta  – jeszcze o godz. 19:00, ale za tydzień 1 IX – już o g. 18:00.
 3. Jutro uroczystość NMP Częstochowskiej, na Mszach o g. 9:00 i 18:00 odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
 4. W poniedziałek o 17:25 – różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. Barbary z Koteż.
 5. We wtorek wspomnienie św. Moniki – nie będzie Mszy o 7:00, w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, a w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 6. Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza – we wtorek po Mszy o 18:00.
 7. Spotkanie Żywego Różańca i omówienie intencji modlitewnych na wrzesień w środę po Mszy św. o 18:00.
 8. 1 IX – dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu. Władze Miasta zapraszają tego dnia na uroczystości o g. 4:40 przed Pomnik Poległych i Zamordowanych Harcerzy Hufca w Starogardzie Gd. – przy ul. Mickiewicza.
 9. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzą wierni.
 10. W niedzielę 1 IX o g. 11:30 zostanie odprawiona Msza św. „W intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, z podziękowaniem za wakacje i z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku nauki”. W czasie Mszy św. błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych, a po Mszy – pierwsze spotkanie dzieci klas III rozpoczynających przygotowanie do I-Komunii św. w 2020 roku oraz dla ich Rodziców – zapisy. Spowiedź św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży w sobotę 31 VIII od 17:00 – 18:00.
 11. Za tydzień kolekta diecezjalna.
 12. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 13. Pielgrzymka rowerowa do Piaseczna – 7 IX z Jabłowa. Wyjazd o 9:30, powrót ok. 18:00. Trasa ok. 60 km. Zapisy w biurze parafialnym w Jabłowie. Spotkanie organizacyjne w środę  4 IX o 18:30 w Jabłowie.
 14. Msza św. w int. pielgrzymów, którzy byli w Św. Lipce i Gietrzwałdzie – w pt. 27 IX o g. 18:00.
 15. W sobotę 17 VIII wybuchł pożar zboża na polu w Rokocinie. Właściciele dziękują serdecznie wszystkim za pomoc w ratowaniu plonów.
 16. Prasa katolicka: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” i pisma misyjne.
 17. Życzenia jubilatom i solenizantom.
 18. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Irenę Gołuńską, l. 74, z Dąbrówki – Dobry Jezu…
 19. W czwartek zmarł ks. kanonik Stefan Rogowski, emeryt, długoletni proboszcze w Suminie, w wieku 75 lat, w 51 roku kapłaństwa, eksporta była w piątek o 19:00, a pogrzeb w sobotę o 12:00. Dobry Jezu…