Ogłoszenia duszpasterskie od 24 listopada do 1 grudnia 2019 r.  – 34 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 24 listopada do 1 grudnia 2019 r.  – 34 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj w całym Kościele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a w naszej Parafii odpust. Sumę odpustową w niedzielę 24 XI o g. 11:30 – „Za Parafian i dobrodziejów” odprawi ks. prałat Krzysztof Różański, proboszcz Dąbrówki. Podczas tej Mszy poświęcenie dzieciom I-Komunijnym – medalików i modlitewników. Zapraszam całą Parafię, aby skorzystać z łask, które daje uroczystość odpustu parafialnego. Po Mszy o 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy. Aby uzyskać odpust zupełny należy przystąpić do spowiedzi, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy w intencji Ojca Św. /np. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo/, wyrzec się przywiązania do grzechu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości odpustowej: ks. Zygmuntowi, służbie liturgicznej ołtarza, zespołowi muzycznemu, p. kościelnemu, p. organiście, pani sprzątającej kościół. Ks. Zygmuntowi – za homilie na pozostałych Mszach świętych.
 2. 23 XI minęła 17-ta rocz. pobłogosławienia kaplicy, a 8 XII przypada 18–ście  lat naszej parafii, Bóg zapłać za tworzenie naszej wspólnoty parafialnej, za jej rozwój duchowy i materialny. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na kościół, parafię i na rozbudowę parafii.
 3. Jutro w parafii św. Katarzyny – odpust św. Katarzyny Aleksandryjskiej – suma odpustowa o g. 17:30.
 4. W poniedziałek o 17:25 Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. Jana Pawła II, we wtorek po Mszy o g. 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 5. W środę o g. 18:00 Msza św. w int. Róży św. Jana Pawła II, a po Mszy spotkanie dla wszystkich Róż – omówienie int. modlitewnych na XII.
 6. W sobotę 30 XI – święto św. Andrzeja Apostoła.
 7. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. 
 8. W sobotę o 17:50 przez 10 min. bić będą dzwony kościelne na zakończenie starego i na rozpoczęcie nowego roku kościelnego.
 9. Za tydzień początek Adwentu – czasu oczekiwania na Boże Narodzenie i na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. 1 XII podczas Mszy o 10:00 błogosław. wieńca adwent. i świecy adwentowej. P. Organista Jan  oraz p. kościelny Krzysztof roznoszą poświęcone opłatki.
 10. Młodzież bierzmowana z kl. VIII szkoły podst. – katecheza w niedzielę 1 XII o g. 17:00 wraz z uczestnictwem we Mszy św. o 18:00.
 11. Dziękuję za kwiaty do kościoła i do plebanii.
 12. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w adwentowym dniu skupienia „Światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” w dn. od 29 listopada do 1 grudnia 2019 r. Ta forma skupienia ma służyć młodym pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Szczegóły w biurze parafialnym. Zapisy na adres: seminarium@diecezja-pelplin.pl.
 13. Grodzisko Owidz zaprasza 1 XII od 11:00 do 16:00 na VIII Jarmark Bożonarodzeniowy.
 14. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 15. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, prasa misyjna. Lampiony na roraty – cena 4 zł.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Cybulę, l. 89 i śp. Jana Leffek, l. 68. Dobry Jezu…