Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 sierpnia 2020 r.  – 21 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 sierpnia 2020 r.  – 21 Tydzień zwykły

 

 1. W lipcu i w sierpniu wieczorne niedzielne Msze święte  – o godz. 19:00, jeszcze tylko dzisiaj i za tydzień.
 2. Panowie Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św.
 3. Kuria Diecezjalna Pelplińska przekazuje Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dn. 7 VIII br.: do wszystkich wiernych – o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych: zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, a do kapłanów – aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę. 
 4. Jutro święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. Anny.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. W środę 26 VIII uroczystość NMP Częstochowskiej, na Mszach o g. 7:00, 9:00 i 18:00 odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
 8. W środę 26 VIII po Mszy o 18:00 – spotkanie Żywego Różańca i omówienie int. modlitewnych na wrzesień.
 9. W czwartek wspomnienie św. Moniki,  w piątek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 10. W czwartek 27 VIII o g. 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych przez wiernych na kartkach”, a po Mszy – spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio.
 11. W sobotę o g. 7:30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzą wierni.
 12. Za tydzień dożynki parafialne; o g. 10:00 Msza św. dożynkowa „Z podziękowaniem za zebrane plony, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Rolników oraz za Parafian” – pobłogosławienie symbolicznego w tym roku wieńca żniwnego – bukietu złożonego z kłosów zbóż, a także owoców i warzyw. Dziękuję rolnikom za ich całoroczną pracę, abyśmy mieli codzienny chleb i nie cierpieli głodu.
 13. Za tydzień o g. 13:30 chrzty. Nauka dla rodziców i chrzestnych – w sobotę 29 VIII po Mszy wieczornej.
 14. Zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w Bejrucie wyniosła 704 zł. Bóg zapłać.
 15. Dziękuję za kwiaty do kościoła m.in. z pogrzebu. 
 16. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 17. Prasa religijna: „Pielgrzym”, gratisowo odbieramy film o obronie życia nienarodzonych – trzeba jedynie przesłać dobrowolną ofiarę na rzecz Fundacji Małych Stópek. 
 18. Parafia św. Wojciecha organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę z Aktem Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi – 5 IX br., koszt 100 zł. (Zapisy i informacje pod nr tel.: Barbara 695 056 122 oraz Iwona 501 735 711). Szczegóły na plakacie.
 19. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Pelplinie zaprasza na Wielki Połów – w Białogórze w sobotę 29 VIII w g. 10:00 – 21:00. Szczegóły na plakacie. Nasza Wspólnota Dobrego Pasterza  ma tego dnia Dzień Skupienia  w Piasecznie.
 20. Życzenia solenizantom i jubilatom.
 21. Zmarł nasz Parafianin śp. Czesław Dąbrowski, l. 85, z ul. Skośnej, pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…