Ogłoszenia duszpasterskie od 22 listopada do 29 listopada 2020 r.  – 34 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 22 listopada do 29 grudnia 2020 r.  – 34 Tydzień zwykły

1. Dzisiaj w całym Kościele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a w naszej Parafii odpust. Ze względu na pandemię i ograniczenie ilości osób w kościele, nie będzie sumy odpustowej z udziałem kapłanów. Kazania głosimy sami. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt „O Jezu najsłodszy”. W tym roku przypada 4 rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Poświęcenie dzieciom I-Komunijnym medalików i modlitewników odbędzie się w późniejszym czasie. Zapraszam, aby skorzystać z łask, które daje uroczystość odpustu parafialnego. Aby uzyskać odpust zupełny należy przystąpić do spowiedzi, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy w intencji Ojca Św. /np. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo/, wyrzec się przywiązania do grzechu. Mszę św. o g. 11:30 będziemy transmitować poprzez Facebooka pod adresem: ParafiaPrzylesie. Transmisja online za tydzień także o 11:30.
  2. 23 XI minie 18-ta rocz. pobłogosławienia kaplicy, a 8 XII przypadnie 19–ta rocznica powstania naszej parafii. Bóg zapłać za tworzenie naszej wspólnoty parafialnej, za jej rozwój duchowy i materialny. Na wiosnę czeka nas rozpoczęcie rozbudowy kościoła.
  3. Biskup Pelpliński potwierdził dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., dla osób w podeszłym wieku,  osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Obecnie liczba miejsc w kościołach to 1 osoba na 15 m2 –  u nas liczba ta wynosi 20 osób.
  4. Dzisiaj i za tydzień dodatkowa Msza św. o 13:30.
  5. Dzisiaj dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz za chóry kościelne i scholie. Składam serdeczne życzenia Panu Janowi, Pani Ani, Zespołowi Muzycznemu „Zacznij Żyć”, tworzonemu chórkowi dziecięcemu.
  6. W poniedziałek o 17:25 Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie pandemii – prowadzi Róża św. Barbary. O 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. ojca Pio oraz w int. składanych przez wiernych na kartkach”, a po Mszy św. spotkanie modlitewne Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.
  7. We wtorek po Mszy o g. 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
  8. W środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, po Mszy św. g. 18:00 – spotkanie dla Róż Żywego Różańca – omówienie int. modlitewnych na XII.
  9. Odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można w tym roku  uzyskać przez cały listopad.
  10. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  11. W sobotę o 17:50 przez 10 min. bić będą dzwony kościelne na zakończenie starego i na rozpoczęcie nowego roku kościelnego.
  12. Za tydzień początek Adwentu – czasu oczekiwania na Boże Narodzenie i na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. 29 XI podczas Mszy o 10:00 błogosław. wieńca adwent. i świecy adwentowej.
  13. Za tydzień podczas Mszy św. o 13:30 – udzielenie sakramentu Chrztu św. nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy no 18:00 w kościele.
  14. Prasa religijna: „Pielgrzym” oraz gazety misyjne. Można nabywać świece wigilijne: 15 zł duża, 8 zł mała. Są także kalendarze diecezjalne na 2021 r. w cenie: duże 10 zł, a małe 5 zł.
  15. Bóg zapłać za kwiaty do kościoła, stolarzowi za regał na książki, rolnikom za produkty żywnościowe; za ciasto.
  16. Opłatki na stół wigilijny, ze względu na pandemię, są wydawane przez panią organistkę Annę i przez pana Krzysztofa w niedziele, w kościele po Mszach św.; w dzień powszedni wydawane są w zakrystii lub w biurze parafialnym. Można zabrać także dla krewnych i sąsiadów. Całość ofiar, po odliczeniu kosztu zakupu opłatków, przeznaczona jest po połowie dla organistki i kościelnego, jako dodatek za ich posługę w kościele.
  17. Można przynosić do biura parafialnego skierowania z MOPS-u i GOPS-u na unijną pomoc żywnościową organizowaną przez CARITAS. Kryteria dochodowe jak w ubiegłym roku: 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie. Na razie zgłosiło się 110 osób, mamy możliwość przyjąć jeszcze 31 osób.
  18. Składam serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.