Ogłoszenia duszpasterskie od 22 do 29 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie od 22 do 29 grudnia 2019

4 Niedziela Adwentu, Wigilia, Narodzenie Pańskie i Święto Świętej Rodziny

 1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu. Na wieńcu adwentowym zapłonęła 4 świeca. Spowiedź w ramach przygotowania do Świąt: dzisiaj w parafii NSPJ, a jutro u św. Wojciecha. U nas spowiedź dzisiaj – przed każdą Mszą św., a w Wigilię od g. 9:00 – 10:00 dla tych, którzy nie mogli być wcześniej (wracający z zagranicy, z delegacji, z pracy). Spowiedzi św. nie słuchamy w I święto, okazja będzie w II święto.
 2. W poniedziałek Msze św. o g. 7:00 i 18:00. O g. 18:00 ostatnie roraty i rozdanie nagród, dzieci przynoszą swoje plansze z obrazkami, niezależnie ile zebrały.
 3. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – w poniedziałek o 17:25 – prowadzi Róża św. o. Pio.
 4. We wtorek 24 XII Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. z rana o 7:00, podczas której poświęcenie nowych figurek Dzieciątka Jezus i szopek, nowej stuły i palki na kielich. We wtorek nie będzie Mszy św. o 18:00. Pięknym akcentem naszego świątecznego czuwania będzie wieczerza wigilijna. Zadbajmy o jej religijny wymiar: wspólna modlitwa, czytanie Pisma św., opłatek, śpiew kolęd, miejsce dla niespodziewanego gościa, przyjście na Pasterkę o 24:00. W Wigilię zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca.
 5. W poniedziałek o g. 13:30 w plebanii spotkanie opłatkowe dla ministrantów naszej Parafii i panów szafarzy. Paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących już wręczyliśmy wcześniej.
 6. We wtorek o północy kończy się Adwent. O g. 24:00 uroczysta Msza św. zwana Pasterką.
 7. W środę 25 XII uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.: o 8:00, 10:00, 11:30 i o g. 18:00.
 8. W czwartek 26 XII – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o g. 8:00, 10:00, 11:30 i o 18:00. W drugi dzień świąt zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 9. 25 i 26 XII po Mszy św. o g. 11:30 – nabożeństwa adoracji przy żłóbku dla dzieci. Ofiary składane przy żłóbku – na potrzeby misji.
 10. W sobotę 28 XII rozpoczęcie odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą: program w Biuletynie z ubiegłego tygodnia oraz na tablicy ogłoszeń. Celem kolędy jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, modlitwa duszpasterzy w gronie naszych rodzin. Do wiosek i dalszych części Parafii prosimy o pojazd na 10 minut przed rozpoczęciem kolędy i z góry serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty i ćwiczenia z religii. W Sylwestra oraz w Nowy Rok nie kolędujemy. W tym tygodniu w piątek – Msza św. z rana o g. 8:00 i o 18:00. W czasie kolęd zmiana godzin urzędowania biura parafialnego.
 11. W piątek 27 XII święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tego dnia obrzęd błogosławieństwa wina przez wstawiennictwo św. Jana oraz podawanie wina wiernym. Tego dnia po Mszy wieczornej – spotkanie w kościele Żywego Różańca – omówienie int. na styczeń, a w salce spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza, zamiast spotkania wtorkowego.
 12. W piątek 27 XII biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 13. W sobotę 28 XII święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 14. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 15. W niedzielę 29 XII święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wszystkim Rodzinom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 16. Termin bierzmowania młodzieży kl. VIII szkoły podstawowej naszej parafii – 30 III 2020 – 16:00.
 17. Zaproszenie na Orszak Trzech Króli – 6 I 2020 r. Nasza parafia, ubrana na niebiesko, wyruszy o 13:00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego. 13:30 spotkanie Trzech Króli u Heroda na Starogardzkim Rynku, a o 14:30 pokłon Trzech Króli Dzieciątku – przy kościele św. Wojciecha, gdzie odbędzie się na zakończenie koncert kolęd. 6 I 2020 r. w g. 13:00 – 14:30 będą utrudnienia w ruchu na: Rynku, ul. Chojnickiej, Alei Niepodległości, Pomorskiej, Szwoleżerów Rokitniańskich, Żwirki i Wigury, Lubichowskiej i Kociewskiej. Przepraszając za utrudnienia – wszystkich na Orszak zapraszamy.
 18. Dziękuję za ofiarowanie tegorocznych choinek, za ich wstawienie – p. sołtysowi Koteż i sołtysowi Rokocina, strażakom, panom Kazikom, młodzieży. Dziękuję za wykonanie tegorocznego żłóbka: p. architekt Anicie, p. Elżbiecie oraz Wspólnocie Dobrego Pasterza oraz wszystkim pomagającym, a anonimowej osobie – za ufundowane dekoracji. Dziękuję ul. Świerkowej za ofiarę na kwiaty. Gdyby ktoś potrzebował poświęcony opłatek, to można otrzymać go w biurze lub zakrystii. Zapraszamy do kupna świątecznego „Pielgrzyma” oraz książki pt. „Bóg się rodzi! Zwyczaje i tradycje” – cena 8 zł. Świece Caritas: małe – 8 zł.
 19. Przewodnik grupy „Kociewie” zaprasza dzisiaj na spotkanie opłatkowe wszystkich pielgrzymów, które odbędzie się w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o g. 13:30. Po zakończonej Eucharystii wspólne spotkanie przy stole i kolędowanie w salkach parafialnych.
 20. Składamy serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.