Ogłoszenia duszpasterskie: od 21 do 28 II 2021 r. – 1 Tydzień Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie: od 21 do 28 II 2021 r. – 1 Tydzień Wielkiego Postu

 

 1. Dodatkowe Msze św. w niedziele sprawowane są o g. 13:30. Transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła poprzez Facebooka pod adresem: ParafiaPrzylesie: dzisiaj o g. 13:30, a za tydzień – 11:30.
 2. Dzisiaj Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św.
 3. Dzisiaj o 11:30 udzielenie sakramentu chrztu św.
 4. Zapraszam na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 do 18:00. Adoracji nie będzie w piątek – gdyż są nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 5. W poniedziałek święto katedry św. Piotra – tego dnia w każdym kościele katedralnym można uzyskać odpust zupełny. O g. 17:25 różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie pandemii – prowadzi Róża św. o. Pio.
 6. We wtorek o g. 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. Wspólnoty Dobrego Pasterza”. Po Mszy spotkanie formacyjne obu grup. We wtorek koronka do Miłosierdzia Bożego już o 17:45.
 7. W środę po Mszy wieczornej spotkanie Żywego Różańca i omówienie intencji modlitewnych na marzec.
 8. Droga krzyżowa w Wielkim Poście w piątek o g. 16:30 dla dzieci i młodzieży oraz o 17:30 dla starszych. Droga krzyżowa także w piątek, po rannej Mszy św. Za udział w drodze krzyżowej można zyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w niedziele o g. 16:00. Za udział w Gorzkich Żalach można również zyskać odpust zupełny (kazania – głosi ks. Zygmunt).
 9. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – w sobotę o g. 7:30.
 10. W sobotę 27 II o g. 11:00 w kościele spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych (będzie też p. krawcowa).
 11. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „L`Osservatore Romano”.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”.
 13. Życzenia dla jubilatów i solenizantów. Dziękuję za ofiarę na kwiaty od mieszkańców ul. Jesionowej i Grabowej. Bóg zapłać panom z Koteż za odśnieżenie płaskich dachów.
 14. Dzieci i młodzież, a także dorosłych zapraszam do odbioru skarbonek Caritas, logo skarbonki weźmie udział w losowaniu nagród w Pelplinie. Hasło skarbonki: Czas miłosierdzia. Jałmużna = mnożenie przez dzielenie. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących naszej parafii.
 15. W Roku Św. Józefa: każdego 19-go Msza św. wotywna o św. Józefie i nabożeństwo w int. chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy; w marcu po każdej Mszy – modlitwa do św. Józefa. Dziękuję za wykonanie dekoracji.