Ogłoszenia duszpasterskie od 19 do 26 stycznia 2020 r. – 2 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 19 do 26 stycznia 2020 r. – 2 Tydzień zwykły

 

 1. Do 25 I trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Za uczestnictwo w kilku zgromadzeniach tego tygodnia i w jego zakończeniu można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj niedzielne pokropienie – na wspomnienie chrztu i jedności chrześcijan na fundamencie chrztu.
 2. Dzisiejsza kolekta – na WSD w Pelplinie, polecam łaskawej pamięci i dziękuję za modlitwę i pomoc materialną w utrzymaniu i kształceniu kleryków, przyszłych kapłanów.
 3. Panowie Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św.
 4. W poniedziałek o 7:25 Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża sł. B. ks. Henryka Szumana.
 5. We wtorek 21 I – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy. Tego dnia o g. 19:00 w salce spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 6. Msze św. w tygodniu, z racji kolęd: od poniedziałku do czwartku tylko o g. 8:00; w piątek i w sobotę o g. 8:00 i o g. 18:00. Szczegółowy plan kolęd jest podany na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii, przypominam, że w dni kolędowe zmienione są godziny urzędowania biura parafialnego.
 7. W piątek 24 I – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, a także dzień modlitw za dziennikarzy.
 8. W piątek 24 I od g. 15:30 – kolędy uzupełniające u tych Parafian, którzy nie mogli przyjąć wcześniej. Proszę o zgłoszenie osobiste lub telefoniczne. Kolęda w plebanii z udziałem Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej w niedzielę 26 I o g. 19:00, wcześniej (o g. 18:00) Msza św. „W int. Parafian i Rad Parafialnych”. Członków obu Rad serdecznie zapraszam. Kolędę w plebanii poprowadzi ks. Zygmunt.
 9. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 10. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 11. Za tydzień o 11:30 chrzest. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę 25 I, po Mszy o 18:00.
 12. Z okazji obchodzonych: 21 I Dnia Babci oraz 22 I Dnia Dziadka – życzę już dzisiaj wszystkim Babciom i Dziadkom Bożego błogosławieństwa, radości i zdrowia, a także szacunku, pamięci i miłości ze strony wnuków i wnuczek. Składam także serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 13. Dziękuję za ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Dębowej. Trwa wymiana wieży drewnianej na metalową. Dzisiaj czynne tylko wejście boczne do kościoła. Za utrudnienia przepraszamy.