Ogłoszenia duszpasterskie: od 18 do 25 sierpnia 2019 r.  – 20 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 18 do 25 sierpnia 2019 r.  – 20 Tydzień zwykły

 

 1. W lipcu i w sierpniu wieczorne niedzielne Msze święte  – o godz. 19:00.
 2. Dzisiaj panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św.
 3. Chrzty św.: dzisiaj – o 11:30, 8 IX o 13:30, 29 IX – o 11:30.
 4. Dzisiaj o 17:00 spotkanie pielgrzymów, którzy byli na Ukrainie /w kościele, potem w plebanii/.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. Jana Pawła II.
 6. We wtorek 20 VIII – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona diecezji, a w Pelplinie uroczystość patrona diecezji i miasta. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. W środę wspomnienie św. papieża Piusa X.
 8. W czwartek 22 VIII wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 9. W piątek 23 VIII nie będzie Mszy św. o 7:00, tego dnia o g. 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych przez wiernych na kartkach”, po Mszy – spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio.
 10. W sobotę 24 VIII święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 11. W sobotę o 6:30 Modlitwa w kościele i wyjazd na 1-dniową pielgrzymkę do Św. Lipki i Gietrzwałdu (powrót ok. 20:00). Koszt wraz z ubezpieczeniem dla parafianina – 20 zł, a dla osób chętnych spoza parafii – 40 zł. Żywność we własnym zakresie. Wolnych miejsc w drugim autokarze – 17. Przy zapisie należy podać nr PESEL do ubezpieczenia. Zapraszam dzieci i młodzież z rodzicami oraz osoby starsze.
 12. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. W sobotę zastępować będzie mnie ksiądz z parafii Miłosierdzia Bożego.
 13. W niedzielę za tydzień Dożynki parafialne, o g. 10:00 Msza św. dożynkowa „Z podziękowaniem za zebrane plony, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Rolników oraz za Parafian” – pobłogosławienie wieńca żniwnego, owoców i warzyw.
 14. Dziękuję Skarbnikom za ofiary zebrane w sobotę 17 VIII – na rozbudowę kościoła, wpłacone na konto, w biurze, czy do skarbonki. Dziękuję za kwiaty do kościoła z chrztu Anieli, ze ślubu Konrada i Agaty. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty od mieszkańców Dąbrówki Os. Północnego.
 15. Czytajmy prasę katolicką: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”.
 16. Życzenia jubilatom i solenizantom.
 17. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Zytę Kruk, l. 81, z ul. Świerkowej – Dobry Jezu…