Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 25 października 2020 r.  – 29 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 25 października 2020 r.  – 29 Tydzień zwykły

 

 1. Od dzisiaj do soboty przypada Tydzień Misyjny. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele misyjne. Wspierajmy misje modlitwą i ofiarą.
 2. Dzisiaj przypada dzień modlitw za służbę zdrowia – pamiętajmy o wszystkich troszczących się o nasze zdrowie.
 3. Zapraszam dzisiaj o g. 17:30 – na różaniec w int. misji oraz w int. służby zdrowia.
 4. Planowane na dzisiaj badanie praktyk religijnych – zostało odwołane.
 5. Panowie Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św. Gdyby ktoś odczuwał obawę przed zakażeniem albo sam miał infekcję, należy to zgłosić i wizytę przełożyć, dotyczy to także wizyt kapłana.
 6. W związku ze wzrostem zakażeń i ograniczeniem liczby miejsc w kościołach (1 osoba na 7 m2 –  u nas to 38 osób), wprowadzamy w niedziele dodatkową Mszę św. o 16:30. 
 7. Przypominam, że 6 czerwca 2020 r. Biskup Pelpliński ODWOŁAŁ dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., udzieloną w marcu, ale jednocześnie utrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku,  osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 8. W październiku trwajmy we wspólnotowym nabożeństwie różańcowym: od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i starszych (w poniedziałek, we wtorek i w środę rozpoczęcie różańca już o 17:25 – ze względu na odmawianą w te dni Nowennę do św. Jana Pawła II); w soboty i niedziele – dla wszystkich o g. 17:30. Zapraszamy do gorliwego uczestnictwa, aby uprosić za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej ustanie pandemii. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca (nie tylko w październiku) można uzyskać odpust zupełny.
 9. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzić będzie wraz z kapłanem Róża św. Barbary.
 10. W poniedziałek uczczenie relikwii bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika – w jego liturgiczne wspomnienie. Będzie modlitwa i błogosławieństwo relikwiami.
 11. We wtorek: 1/ wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; 2/ rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich w r. 1939 podczas „Krwawej jesieni pelplińskiej” oraz 3/ dzień modlitw za uczelnie katolickie.
 12. We wtorek, po Mszy o 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 13. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 14. W piątek o 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych przez wiernych na kartkach”, a po Mszy spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio.
 15. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci  Niepokalanego Poczęcia NMP.
 16. Ćwiczenia chórku parafialnego zostają zawieszone ze względu na zagrożenie epidemią.
 17. W sobotę o 15:30 ślub Karoliny i Marcina.
 18. Za tydzień podczas Mszy o 13:30 chrzty; w sobotę po Mszy o 18:00 nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych; następne chrzty 8 XI o g. 13:30 oraz 29 XI o 13:30.
 19. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można zapisywać w zakrystii lub w biurze Zdrowaśki Roczne; Zdrowaśki Jednorazowe wrzucamy do skarbonki przed ołtarzem. Na oknach są wyłożone kartki. Od tego roku ofiary na Zdrowaśki Roczne i Jednorazowe – dobrowolne.
 20. Zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia – wyniosła: 1.139 zł. Bóg zapłać. Bóg zapłać Parafianom za ofiary na rozbudowę kościoła, a Skarbnikom za społeczną pracę.
 21. Można przynosić do biura parafialnego skierowania z MOPS-u i GOPS-u na unijną pomoc żywnościową organizowaną przez CARITAS. Kryteria dochodowe jak w ubiegłym roku: 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie.
 22. Prasa religijna: „Pielgrzym”.
 23. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składam jak najserdeczniejsze życzenia.
 24. W sobotę pożegnaliśmy naszą Parafiankę śp. Marię Wróblewską z Koteż, l. 66. Dobry Jezu…