Ogłoszenia duszpasterskie od 17 do 24 listopada 2019 r.  – 33 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 17 do 24 listopada 2019 r.  – 33 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj kolekta na WSD w Pelplinie oraz dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.
 2. Spotkanie dla dzieci I-Komunijnych i rozdanie ziarenek – dzisiaj po Mszy o 11:30. Spotkanie dla Rodziców dzieci I-Komunijnych w środę 20 XI po Mszy wieczornej;  poświęcenie dzieciom I-Komunijnym – medalików i modlitewników podczas sumy odpustowej w niedzielę za tydzień, czyli 24 XI, o g. 11:30.
 3. Młodzież bierzmowana z kl. VIII szkoły podst. – katecheza dzisiaj o g. 17:00 wraz z uczestnictwem we Mszy św. o 18:00.
 4. Dzisiaj o 13:30 dodatkowa Msza św. z chrztem. Następne chrzty 15 XII i 25 XII o g. 11:30.
 5. W poniedziałek o 17:25 różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. o. Pio.
 6. Panowie szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św. 
 7. W poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w środę – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 8. We wtorek wieczorna Msza św. będzie sprawowana o g. 17:30, gdyż o 18:30 w kościele św. Wojciecha sprawowana będzie Msza św. koncelebrowana (przez wszystkich kapłanów dekanatu) za wszystkich zmarłych kapłanów pracujących w dekanacie starogardzkim; proszę, aby Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadzili wierni o g. 17:20.
 9. We wtorek po Mszy o 17:30 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza – w salce.
 10. W czwartek 21 XI – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; tego dnia modlimy się za Wspólnoty Życia Konsekrowanego – klauzurowe.
 11. W piątek 22 XI wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz za chóry i schole. Panom organistom, muzykom i członkom Zespołu „Zacznij Żyć” – składam najserdeczniejsze życzenia.
 12. W piątek 22 XI o g. 18:00 Msza św.W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych na kartkach”, a po Mszy spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio w plebanii.
 13. W sobotę o g. 10:00 zbiórka dla ministrantów i lektorów w kościele.
 14. W sobotę o g. 12:00 Msza św. pogrzebowa śp. Jana Leffek.
 15. W sobotę o g. 16:00 Msza św. 30-tej rocz. ślubu.
 16. W niedzielę 24 XI o g. 11:30 Msza św. odpustowa „Za Parafian i dobrodziejów”. Odprawi ją ks. prałat Krzysztof Różański, proboszcz parafii Dąbrówka. Zapraszamy już dzisiaj całą Parafię, aby skorzystać z łask, które daje uroczystość odpustu parafialnego. Spowiedź przed odpustem w sobotę  23 XI od 17:00 – 18:00 (4 księży). Na sumie odpustowej wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt „O Jezu najsłodszy”. W tym roku przypada 3 rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W Krakowie uroczystości – program na tablicy ogłoszeń.
 17. Dziękuję Parafianom za ofiary na rzecz rozbudowy kościoła, a Skarbnikom za ich społeczną pracę. Dziękuję za ofiary na Pomoc Kościołowi w potrzebie – zebraliśmy i przesłaliśmy 1.275 zł. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do kościoła mieszkańcom ul. Jodłowej.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym”. Panowie: organista i kościelny – roznoszą opłatki na stół wigilijny.
 19. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.