Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 sierpnia 2020 r.  – 20 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 sierpnia 2020 r.  – 20 Tydzień zwykły

 

 1. W lipcu i w sierpniu wieczorne niedzielne Msze święte  – o godz. 19:00.
 2. Kuria Diecezjalna Pelplińska przekazuje Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dn. 7 VIII br.: do wszystkich wiernych – o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych: zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, a do kapłanów – aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę.  
 3. Dzisiaj o 11:30 chrzty. Następne chrzty 22 VIII o 17:00 i 30 VIII o 13:30. Nauki dla rodziców i chrzestnych – w dzień przed chrztem.
 4. Dzisiaj po Mszy o 19:00 – Apel Jasnogórski.
 5. Decyzją Biskupa Pelplińskiego przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Mieszkańcami Bejrutu. Po Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.
 6. W poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera; w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona diecezji, a w Pelplinie uroczystość patrona diecezji i miasta; w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża; a w sobotę Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 7. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża sługi Bożego ks. Szumana.
 8. We wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 9. Dziękuję za kwiaty do kościoła. 
 10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 11. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. dzisiaj i za tydzień.
 12. Zapraszam do podejmowania i kontynuowania przyrzeczeń abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu.
 13. Prasa religijna: „Pielgrzym”, gratisowo odbieramy film o obronie życia nienarodzonych – trzeba jedynie przesłać dobrowolną ofiarę na rzecz Fundacji Małych Stópek.  
 14. Parafia św. Wojciecha organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę z Aktem Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi – 5 IX br., koszt 100 zł. (Zapisy i informacje pod nr tel.: Barbara 695 056 122 oraz Iwona 501 735 711). Szczegóły na plakacie.
 15. Dożynki parafialne w niedzielę 30 VIII o g. 10:00.
 16. Życzenia solenizantom i jubilatom.