Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 lutego 2020 r. – 6 Tydzień Zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 lutego 2020 r. – 6 Tydzień Zwykły

 

 1. Dzisiaj kolekta diecezjalna na cele remontowe Wyższego Seminarium Duchownego i katedry w Pelplinie.
 2. Dzisiaj Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św.
 3. Katecheza wraz z Nowenną – dla młodzieży bierzmowanej z kl. VIII szk. podst. – dzisiaj oraz za tydzień o g. 17:00 w kościele.
 4. W niedzielę 16 II, po Mszy o 18:00, Apel Jasnogórski, o poprowadzenie proszę Wspólnotę Dobrego Pasterza. We wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – jutro o g. 17:25 prowadzi Róża św. Barbary z Koteż.
 6. W czwartek o g. 18:00 Msza św. W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych przez wiernych na kartkach”, a po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne grupy.
 7. W sobotę 22 II święto Katedry św. Piotra Apostoła (można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła katedralnego oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz… i Wierzę).
 8. Za tydzień podczas Mszy św. o g. 11:30 – chrzest św., nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o 18:00.
 9. W dn. Od 6-11 lipca br. parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś (m.in. Nowogródek, Grodno, czy Budsław – Białoruska Częstochowa) – na dzień dzisiejszy jest jeszcze 6 miejsc wolnych. Szczegóły w biurze parafialnym.
 10. Wolna intencja mszalna:  w sobotę o g. 8:00.
 11. W przyszłą niedzielę będzie kazania głosić dyrektor Collegium Marianum z Pelplina dr Wiesław Szuca.
 12. Od przyszłej niedzieli Nabożeństwo 40-godzinne – jako wynagrodzenie za grzechy karnawału, przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Plan rozpisany na poszczególne ulice i dzielnice Parafii – podany na tabl. ogłoszeń.
 13. W Starogardzie Gd., przy kościele św. Katarzyny, tworzy się wspólnota tylko dla mężczyzn pod nazwą „Wojownicy Maryi”. Walka będzie miała charakter wewnętrzny przez post, modlitwę, dobre uczynki i dyscyplinę, pracę nad dobrymi cechami charakteru, takimi jak: męstwo, odwaga, prawda, pracowitość, chęć niesienia pomocy, właściwie rozumiane i odpowiedzialne ojcostwo… Zapraszamy tylko mężczyzn w wieku powyżej 20 lat – samotnych i żonatych – na pierwsze rejonowe spotkanie, któremu przewodniczył będzie Ks. Bp Arkadiusz Okroj we wtorek 18 lutego o g. 18:30 w kościele św. Katarzyny – zob. plakat.
 14. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.
 15. Parafia pragnie zorganizować wyjazd na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego w Warszawie w dniu 7 czerwca br. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii lub telefonicznie – w ciągu najbliższego tygodnia. Od tego będzie zależało, czy wyjazd dojdzie do skutku.
 16. Prasa religijna: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
 17. Składam serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.