Ogłoszenia duszpasterskie: od 15 do 22 sierpnia 2021 r.  – 20 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 15 do 22 sierpnia 2021 r.  – 20 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. o 8:00, 10:00, 11:30 i 19:00. Na każdej Mszy obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
 2. W sierpniu nie ma niedzielnych Mszy o 13:30. Od dzisiaj do 29 sierpnia będą już sprawowane niedziele Msze św. o g. 19:00. 
 3. Panowie szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do soboty w g. od 17:00 do 18:00.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie pandemii –  w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. o. Pio. Wierni poprowadzą też koronkę do Miłosierdzia Bożego we wtorek o 17:30, zakończenie adoracji we wtorek o 17:45.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. We wtorek wspomnienie św. Jacka, prezbitera; w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona diecezji; a w sobotę św. Piusa X, papieża.
 8. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzi ks.
 9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 10. Klub Abstynenta w Starogardzie Gd. organizuje wyjazd do Krakowa – Łagiewnik w terminie 24-26 IX. Cel: zwiedzić Wawel, Stare Miasto, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i inne atrakcje. Koszt 350 zł. Zapisy: p. Helena 791-730-830 i p. Łukasz 572-460-701. 
 11. Dzisiaj ostatnia niedziela mojej posługi proboszczowania w Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Starogardzie Gd. Msza św. na pożegnanie zostanie odprawiona we wtorek 17 VIII o g. 18:00, z udziałem proboszczów dekanatu. Wyjazd  ks. proboszcza 19 VIII i tego samego dnia przyprowadza się nowy proboszcz ks. dr Wojciech Korzeniak, przybywający z Parafii MB Nieustającej Pomocy w Żalnie, nasz były wikariusz. Chcemy, aby każdy z nas był od 20 VIII na swoich nowych placówkach.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Bogu i Ks. Biskupowi za to, że mogłem posługiwać w tej parafii od samego jej początku, prawie przez 20 lat (mianowany proboszczem z dniem 16.12.2001). Bóg zapłać ks. wikariuszowi Zygmuntowi za wspólne dzielenie trosk o parafię, pomoc w biurze, bibliotece parafialnej, a przede wszystkim w kościele, w trudnym czasie pandemii.  Dziękuję fundatorom Państwu Pawełek i Firmie Labofarm za wybudowanie kaplicy, pierwszej części kościoła oraz wszystkim Parafianom i osobom spoza parafii, w tym także diecezji, za wybudowanie plebanii i kaplicy przedpogrzebowej oraz za inne dzieła, których nie sposób wymienić. Bóg zapłać za budowanie materialne i duchowe Parafii. Dziękuję: Grupie Modlitewnej św. o. Pio, Wspólnocie Dobrego Pasterza, Żywemu Różańcowi. Bóg zapłać Radzie Ekonomicznej i Radzie Duszpasterskiej, za wszelką pomoc i doradzanie. Uprawnienia Rad ustają z chwilą przejścia proboszcza na inną parafię. Nowy proboszcz ma prawo powołać nowe Rady. Dziękuję panu kościelnemu Krzysztofowi, panu organiście Janowi, pomagającemu u nas w tygodniu, pani organistce Annie, pełniącej też funkcję gospodyni na zastępstwie chorującej gospodyni Joli  i pani Krystynie sprzątającej kościół. Bóg zapłać szafarzom, ceremoniarzowi, lektorom i ministrantom. Dziękuję Zespołowi muzycznemu „Zacznij Żyć” i Caritas. Całej parafii za życzliwość i dobroć, wspieranie w różnych działaniach, wszystkim i każdemu z osobna. Jak mówił św. Jan Paweł II „żal odjeżdżać”, ale nowe wezwanie przede mną i temu się oddaję. Proszę o modlitwę. Życie sakramentalne za mojego proboszczowania: chrztów – 642, bierzmowanych – 588, I-Komunii – 540, ślubów – 205, pogrzebów – 207, księga zapowiedzi – 375.  Jeśli kogoś uraziłem lub obraziłem – serdecznie przepraszam. Będę się cieszył z każdych nawiedzin w Brodnicy Górnej, nr telefonu bez zmian. Nie wszystko udało się zrealizować. Proszę o wspaniałe powitanie i przyjęcie nowego proboszcza oraz o pomoc w realizowaniu kolejnych etapów budowy.  
 13. Prasa religijna: „Pielgrzym”, prasa misyjna i „L`Osservatore Romano”.
 14. Życzenia solenizantom i jubilatom. Podziękowanie pielgrzymom, którzy szli na Jasną Górę.