Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 listopada 2020 r.  – 33 Tydzień zwykły

1. Dzisiaj przypada dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą. Obchodzimy także IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32).  Kolekta na utrzymanie WSD w Pelplinie i kształcenie kleryków.
  2. Biskup Pelpliński potwierdził dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., dla osób w podeszłym wieku,  osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Obecnie liczba miejsc w kościołach to 1 osoba na 15 m2 –  u nas liczba ta wynosi 20 osób.
  3. Dzisiaj i za tydzień dodatkowa Msza św. o 13:30; nie ma Mszy o 16:30, lecz jak zwykle będzie wieczorna Msza św. o g. 18:00.
  4. Odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można w tym roku  uzyskać przez cały listopad. Osoby nawiedzające cmentarz i modlące się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle od 1 do 8 listopada, mogę ten odpust zyskać przez inne osiem dni listopada; dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  5. W poniedziałek o g. 17:25 różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie pandemii – prowadzi Róża św. Jana Pawła II. W poniedziałek, po Mszy wieczornej – Apel Jasnogórski, który proszę, aby poprowadziła Róża św. Anny (należy przygotować teksty rozważania i pieśni).
  6. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
  7. Panowie szafarze nie odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św. z powodu kwarantanny. Następne odwiedziny szafarzy 13 XII.
  8. We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w środę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;  w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, tego dnia modlimy się za Wspólnoty Życia Konsekrowanego – klauzurowe.
  9. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  10. W niedzielę 22 XI przypada uroczystość odpustowa naszej Parafii. Zapraszamy, aby skorzystać z łask, które daje uroczystość odpustu parafialnego. Ze względu na pandemię i ograniczenie ilości osób w kościele, nie będzie sumy odpustowej z udziałem kapłanów. Kazania głosimy sami. Spowiedź św. w sobotę i w niedzielę przed każdą Mszą św. W sobotę i w niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt „O Jezu najsłodszy”. W tym roku przypada 4 rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W tygodniu modlitwy przygotowujące do odpustu. Nie będzie poświęcenia dzieciom I-Komunijnym – medalików oraz modlitewników, przenoszę to poświęcenie na czas późniejszy.
  11. Dziękuję Parafianom za ofiary na rzecz rozbudowy kościoła, a Skarbnikom za ich społeczną pracę. Dziękuję za ofiary na Pomoc Kościołowi w potrzebie – zebraliśmy i przesłaliśmy 730 zł. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do kościoła mieszkańcom ul. Sosnowej oraz za kwiaty ze ślubu Magdaleny i Samuela.
  12. Prasa religijna: „Pielgrzym” oraz gazety misyjne. Można nabywać świece wigilijne: 15 zł duża, 8 zł mała. Są także przepiękne kalendarze diecezjalne na 2021 r. w cenie: duże 10 zł, a małe 5 zł.
  13. Opłatki na stół wigilijny: ze względu na pandemię opłatki są wydawane przez panią organistkę Annę i przez pana Krzysztofa w niedziele, w kościele po Mszach; w dzień powszedni przez kapłanów w zakrystii lub w biurze parafialnym. Można zabrać dla krewnych, sąsiadów i im zanieść. Całość ofiar, po odliczeniu kosztu zakupu opłatków, przeznaczona jest po połowie dla organistki i kościelnego, jako dodatek za ich posługę w kościele.
  14. Można przynosić do biura parafialnego skierowania z MOPS-u i GOPS-u na unijną pomoc żywnościową organizowaną przez CARITAS. Kryteria dochodowe jak w ubiegłym roku: 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie.
  15. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.