Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 grudnia 2019 – 3 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj 3 Niedziela Adwentu, na wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych oraz przystąpili do spowiedzi w ramach przygotowania do Świąt. W poniedziałek spowiedź w parafii Sumin, w środę w parafii św. Katarzyny, w piątek w parafii Miłosierdzia Bożego, w sobotę w parafii św. Mateusza i w Dąbrówce, a w niedzielę za tydzień w parafii NSPJ. U nas codziennie przed każdą Mszą św.
  2. Od 15-21 XII przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  3. Panowie Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią św.
  4. Dzisiaj o 15:00 – w plebanii spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca i skarbników parafii, przygotowuje Róża św. o. Pio.
  5. Dzisiaj o 11:30 – chrzty.
  6. Dzisiaj w kościele św. Mateusza w Starogardzie Gd. o g. 14:00 – spowiedź i Msza św. dla niesłyszących.
  7. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – w poniedziałek o 17:25 – prowadzi Róża św. Anny.
  8. Jutro po Mszy o 18:00 – Apel Jasnogórski, który poprowadzi Róża św. o. Pio.
  9. Roraty: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, a w sobotę o g 8:00. Ostatnie roraty i rozdanie nagród będzie w poniedziałek 23 XII o g. 18:00, dlatego tego dnia dzieci przyniosą swoje plansze z obrazkami.
  10. Ks Biskup podał termin bierzmowania młodzieży kl. VIII szkoły podstawowej naszej parafii –uroczystość ta odbędzie się w poniedziałek 30 marca 2020 roku o g. 16:00.
  11. We wtorek 17 XII o g. 18:00 Msza św. w int. „Wspólnoty Dobrego Pasterza oraz Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych na kartkach”, a po Mszy spotkanie opłatkowe dla obu wspólnot.
  12. Dziękuję Parafianom za ofiary na rozbudowę kościoła: przekazane w sobotę Skarbnikom, wpłacane przez cały rok na konto parafialne, przekazywane ks. proboszczowi, czy wrzucone do skarbonki w kościele. Jeszcze w tym roku ma nastąpić wymiana obudowy dzwonów – czyli wieży z drewnianej na metalową. Dziękuję anonimowemu ofiarodawcy za ufundowanie materiałów i wszelkich prac. Jutro w Pelplinie złożenie projektu koncepcji rozbudowy obiektów parafialnych -całości rozwiązań architektonicznych.
  13. Zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na Wschodzie – wyniosła 1.101 zł. Dziękuję za kwiaty od kwiaciarni „Marzenie”.
  14. Budowa żłóbka – w środę 18 XII po Mszy św. o g. 18:00 – Wspólnota Dobrego Pasterza i chętni. Ustawienie choinek – w sobotę 21 XII o 9:30 – proszę o pomoc p. sołtysa Koteż i strażaków.
  15. W piątek odwiedziny chorych: ks. prob. od g. 9:00, a ks. Zygmunt od g. 11:00 (gdyż z rana pomaga w spowiedzi w dekanacie).
  16. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  17. Za dwa tygodnie, w sobotę 28 XII rozpoczęcie odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą: program został podany w dzisiejszym Biuletynie.
  18. Pan kościelny i pan organista zakończyli roznoszenie opłatków. Gdyby ktoś potrzebował poświęcony opłatek, to można otrzymać go w biurze lub zakrystii.
  19. Zapraszamy do kupna nowego świątecznego „Pielgrzyma” oraz książki pt. „Bóg się rodzi! Zwyczaje i tradycje” – cena 8 zł.
  20. Trwa akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. Świece Caritas: małe – 8 zł.
  21. W Parafii Bobowo w sobotę 21 XII o g. 19:00 koncert kolęd w wykonaniu Julii Olędzkiej – cena biletów i szczegóły na plakacie. W kościele św. Maksymiliana w Skarszewach w sobotę 25 stycznia – koncert kolęd w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra – wejściówki i bliższe informacje na stronie skarszewskiej parafii.
  22. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.