Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 stycznia 2020 r.:

od Niedzieli Chrztu Pańskiego do 2 Niedzieli Zwykłej

1. Dzisiejsze święto Chrztu Chrystusa zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność. Czy pamiętam o Rodzicach, o chrzestnych, o kapłanach – dzięki którym przyjąłem pierwszy i najpotrzebniejszy sakrament?
  2. Msze św. w tygodniu, z racji kolęd: w poniedziałek i we wtorek – o g. 7:00, a od środy do soboty o g. 8:00, w sobotę – także o g. 18:00 (z liturgii niedzielnej).
  3. W poniedziałek 13 I, po Mszy o g. 7:00 – nabożeństwo fatimskie wraz z różańcem za Ojczyznę i o pokój na świecie.
  4. We wtorek 14 I, po Mszy o 7:00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W środę o g. 13:00 Kolęda dekanalna kapłanów w parafii NMP Matki Kościoła – pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja.
  6. W czwartek 16 I przypada comiesięczny dzień modlitw w int. papieża Franciszka i Ojczyzny. Po Mszy o g. 8:00 zapraszam na Apel Jasnogórski – o poprowadzenie proszę Różę św. o. Pio.
  7. Od 18 – 25 I Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, za uczestnictwo w kilku zgromadzeniach w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i w zakończeniu tegoż tygodnia można uzyskać odpust zupełny.
  8. W sobotę 18 I, podczas Mszy św. o g. 18:00 zaśpiewa chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Starogardu Gd.
  9. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. dzisiaj oraz za tydzień – 19 I.
  10. Za tydzień kolekta na WSD w Pelplinie.
  11. Prasa religijna: „Pielgrzym”. Dziękuję za ofiarę na kwiaty od mieszkańców ul. Grabowej.
  12. Program kolęd podany na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej.
  13. Życzenie jubilatom i solenizantom.
  14. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ewę Smukała, l. 58. Dobry Jezu …