Ogłoszenia duszpasterskie: od 12 do 19 lipca 2020 r.  – 15 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 12 do 19 lipca 2020 r.  – 15 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj 15 Niedziela zwykła. W lipcu i w sierpniu niedzielne Msze wieczorne są sprawowane o g. 19:00. W dni powszednie, czyli od poniedziałku do soboty – jak zwykle o 18:00. Msze św. ranne w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o 7:00, a w soboty o g. 8:00.
 2. Panowie Szafarze zaniosą Komunię św. chorym: dzisiaj i 19 VII.
 3. W poniedziałek 16 VII wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników oraz Dzień Fatimski. W poniedziałek przed Mszą św. wieczorną koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy nabożeństwo fatimskie z różańcem w int. Ojczyzny, o pokój na świecie oraz ustanie epidemii.
 4. W zakrystii można odebrać zdjęcie z tegorocznego Bierzmowania. Młodzież bierzmowana promowana do kl. VIII, oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji. Można odebrać także indeksy już sprawdzone.
 5. We wtorek po Mszy św. o g. 18:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu  prowadzona przez Wspólnotę Dobrego Pasterza. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W środę po Mszy świętej o 18:00 Nowenna do MBNP. Tego dnia wspomnienie: św. Bonawentury, Biskupa i doktora Kościoła.
 7. W czwartek 16 VII wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.  Tego dnia bezpośrednio po Mszy św. o g. 18:00 Apel Jasnogórski, który prowadzi Róża sł. B. Ks. H. Szumana.
 8. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzą wierni.
 9. Od 19 do 26 VII – obchodzimy 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Za tydzień będziemy modlić się w int. kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów: po Mszy św. modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów oraz pokropienie aut na parkingu. Za tydzień, po Mszach św. – dobrowolna zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska (1gr za 1 km szczęśliwie przejechany). 
 10. WSD w Pelplinie przyjmuje kandydatów do kapłaństwa. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać przyjętym do Seminarium – na tablicy ogłoszeń.
 11. Za tydzień podczas Mszy o 11:30 – chrzty. Nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o 18:00.
 12. Od 30 maja ZOSTAŁ ZNIESIONY LIMIT UCZESTNIKÓW ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH W KOŚCIOŁACH, pozostał jednak obowiązek noszenia w kościele maseczek lub zasłanianie ust i nosa oraz zachowania 2 metrowego odstępu (nie dotyczy ten odstęp: rodziców z dziećmi wymagającymi opieki do 13. roku życia, osób mieszkających wspólnie czy osób niepełnosprawnych). Na zewnątrz można gromadzić się do 150-ciu osób, zachowując odstęp. Z dn. 6 czerwca 2020 r. Biskup Pelpliński ODWOŁAŁ dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., udzieloną 25 marca 2020 r., jednocześnie utrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 13. Przewodnik starogardzkiej Grupy Kociewie zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę zarówno w sposób fizyczny, jak i duchowy. Wymarsz 31 VII ze Starogardu Gdańskiego. Ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny w tym roku każdego dnia będzie mogło iść ku Jasnogórskiej Pani tylko 20 osób, które będą zmieniać się sztafetowo (nie będzie możliwości noclegu). Zapisy poprzez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymkakociewie.pl.  Spotkania organizacyjne dla zapisanych osób odbędą się 19 i 26 lipca o g. 15:00 – w salkach przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. W czasie trwania pielgrzymki dla pozostałych Pielgrzymów w kościele św. Wojciecha będzie codziennie o g. 20:00 Msza św. i Apel Jasnogórski. Podczas tego spotkania możliwość oglądania relacji z trasy oraz zakup gadżetów pielgrzymkowych.  
 14. Prasa religijna: nowy numer „Pielgrzyma” oraz książeczka pt. „Wszystko o Św. Józefie” – 14,99 zł .
 15. Dziękuję Parafianom za przekazane wczoraj ofiary na rozbudowę kościoła. Dziękuję Skarbnikom za ich społeczną pracę.
 16. Życzenia jubilatom i solenizantom.