Ogłoszenia duszpasterskie od 11 do 18 października 2020 r.  – 28 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 11 do 18 października 2020 r.  – 28 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj przypada XX Dzień Papieski pt. „Totus Tuus” oraz zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecamy tę zbiórkę ofiarności Parafian – pomagamy w ten sposób ufundowaniu stypendiów niezamożnej, a zdolnej młodzieży. W związku z oszczędnością wydatków Fundacja nie przysłała swoich skarbonek, skarbonki są parafialne, a obrazki z okazji złożenia ofiary – z poprzednich lat. W związku z Dniem Papieskim zachęcamy do udziału dzisiaj o 17:30 w różańcu wdzięczności za św. Jana Pawła II. W piątek 16 X, w 42-gą rocznicę wyboru św. Jana Pawła II, zapraszamy na Mszę św. o 18:00, a po niej na Apel Jasnogórski.
 2. Dzisiaj podczas Mszy o 11:30 poświęcenie różańców dzieciom I-Komunijnym, a po Mszy katecheza dla dzieci. Można przynieść do poświęcenia także inne różańce.
 3. Dzisiaj przypada dzień modlitw za dzieło II Soboru Watykańskiego, w rocznicę jego otwarcia w 1962 r.
 4. Panowie Szafarze odwiedzą chorych: dzisiaj oraz za tydzień (18 X). Gdyby ktoś odczuwał obawę przed zakażeniem albo sam miał infekcję, należy to zgłosić i wizytę przełożyć, dotyczy to także wizyt kapłana.
 5. W październiku trwajmy we wspólnotowym nabożeństwie różańcowym: od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i starszych; w soboty i niedziele – dla wszystkich o g. 17:30. Zapraszamy do gorliwego uczestnictwa, aby uprosić ustanie pandemii. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca (nie tylko w październiku) można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam do codziennego udziału w różańcu w kościele – dzieci przygotowujące się do I-Komunii św., a wszystkich obawiających się zakażenia w domu rodzinnym.
 6. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:30 – prowadzić będzie wraz z kapłanem Róża św. św. Jana Pawła II.
 7. We wtorek 13 X przypada dzień fatimski, na nabożeństwo fatimskie wraz z różańcem zapraszam już na g. 17:15. Po Mszy wieczornej –  adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Wspólnota Dobrego Pasterza.
 8. W środę 14 X – Dzień Edukacji. Nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i katechetom życzymy  wytrwałości w kształtowaniu serc, przekazywaniu wiedzy i wychowywaniu młodego pokolenia. Zwłaszcza w czasie pandemii potrzeba wielkiego serca, poświęcenia i odpowiedzialności. 
 9. W piątek po Mszy o 18:00 spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych. Rodzice tegorocznych dzieci I-Kom. mogą przynieść stroje i odsprzedać je rodzicom dzieci przygotowujących się na 2021 rok.
 10. Dzieci I-Kom., które były przyjęte 20 IX o g. 12:00, mogą w zakrystii odebrać zdjęcie, które gratisowo ofiarowała p. Beata, a rodzice mogą złożyć jedynie za zdjęcie ofiarę na kościół.
 11. W sobotę 17 X zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła, Skarbników proszę o odbiór zeszytów, a Parafianom dziękuję za wszelką pomoc w zbieraniu środków na ten cel. Mamy nadzieję, że od wiosny rozpoczniemy rozbudowę kościoła. Kto obawiałby się przyjąć Skarbnika, może wpłacić na konto parafialne. Gdyby Skarbnik obawiał się zakażenia, może przełożyć zbiórkę na listopad lub grudzień.
 12. W poniedziałek wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera; we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;  w piątek św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 13. Za tydzień dzień modlitw za służbę zdrowia – pamiętajmy o wszystkich troszczących się o nasze zdrowie.
 14. Za tydzień rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego i kolekta na misje katolickie.  Zapraszam w niedzielę 18 X o g. 17:30 – na różaniec w int. misji oraz w int. służby zdrowia.
 15. Młodzież klasy VIII oraz ministrantów proszę o pomoc w przeprowadzeniu liczenia niedzielnych praktyk duszpasterskich, które będzie miało miejsce 18 X b.r. Zapisy dla wolontariuszy dzisiaj w zakrystii.
 16. Zapraszamy dzieci pragnące śpiewać w chórku parafialnym na spotkanie w sobotę o g. 10:00 w salce parafialnej. Prowadzą p. Benedykta i p. Mirela.
 17. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym”.
 19. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można zapisywać w zakrystii lub w biurze Zdrowaśki Roczne i jednorazowe. Na oknach są wyłożone kartki. Od tego roku ofiary na Zdrowaśki Roczne i jednorazowe – dobrowolne.
 20. Zbiórka do puszek na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze – wyniosła 277 zł. Bóg zapłać.
 21. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy jak najserdeczniejsze życzenia.