Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 stycznia 2021 r.:

Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 stycznia 2021 r.:

od Niedzieli Chrztu Pańskiego do 2 Niedzieli Zwykłej

 

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Chrystusa zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność. Czy pamiętam o Rodzicach, o Rodzicach chrzestnych, o kapłanach – dzięki którym przyjąłem pierwszy i najpotrzebniejszy sakrament?
 2. Zapraszam na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, na godzinę przed Mszą św. wieczorną.
 3. Dodatkowe Msze św. w niedziele sprawowane są o g. 13:30. Transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła poprzez Facebooka pod adresem: ParafiaPrzylesie: dzisiaj o 11:30, a za tydzień o g. 10:00.
 4. W Biuletynie, na stronie internetowej oraz na drzwiach kościoła został podany grafik tegorocznych kolęd. Zapraszam do kościoła w wyznaczonym dniu na wspólną Mszę św. odprawianą „W int mieszkańców, których kolęda przypada danego dnia”. Zapraszam po jednym delegacie z poszczególnych rodzin. Należy przynieść z sobą w zamkniętej buteleczce wodę do poświęcenia. Po Mszy św. będzie poświęcenie wody, wspólne śpiewanie kolęd, modlitwa kolędowa, omówienie bieżących spraw parafialnych, rozdanie obrazków kolędowych z tekstem modlitwy do odmówienia w domu. Poświęconą wodą należy samemu pokropić mieszanie. Będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej na rzecz parafii. Można także zaprosić indywidualnie duszpasterza, aby odwiedził rodzinę i przeprowadził kolędę w domu. Odbywałaby się ona z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, Parafian odwiedza sam duszpasterz bez towarzyszenia innych osób, mając usta i nos zakryte maseczką, która również byłaby wskazana u przyjmujących kolędę, nie będzie też wspólnych posiłków. Zgłoszenia na indywidualną kolędę należy składać: telefonicznie, SMS-em, listownie lub poprzez e-mail. Kolęda jest okazją do zapisania się nowych Parafian, czy też zgłoszenia zmian co do ilości osób mieszkających w rodzinie. W czasie kolęd została zmieniona godzin urzędowania biura parafialnego. Msze św. w czasie kolęd w dzień powszedni: o g. 8:00 i 18:00.
 5. W poniedziałek o g. 17:25 – Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i ustanie epidemii – prowadzi Róża św. Anny.
 6. We wtorek 12 I, o g. 17:50 – koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy o 18:00 – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 7. W środę 13 I, na godzinę przed Mszą św. wieczorną, czyli o g. 17:00 – nabożeństwo fatimskie wraz z Nowenną do MBNP.
 8. W czwartek o g. 10:00 Kolęda dekanalna kapłanów w parafii św. Wojciecha – pod przewodnictwem J.E. Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny.
 9. W sobotę 16 I przypada comiesięczny dzień modlitw w int. papieża Franciszka i Ojczyzny. Po Mszy o g. 18:00 Apel Jasnogórski. O g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 10. Za tydzień o 11:30 udzielenie sakramentu chrztu św. Nauka w sobotę o 19:30, po spotkaniu kolędowym w kościele.
 11. Biskup Pelpliński potwierdził dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Obecnie liczba miejsc w kościołach to 1 osoba na 15 m2 –  u nas liczba ta: 20 osób.
 12. Od 18 – 25 I Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, za uczestnictwo w kilku zgromadzeniach w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i w zakończeniu tegoż tygodnia można uzyskać odpust zupełny.
 13. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. dzisiaj oraz za tydzień – 17 I.
 14. Za tydzień kolekta na WSD w Pelplinie.
 15. Prasa religijna: „Pielgrzym” oraz prasa misyjna.
 16. Zakupiliśmy okazyjnie używane organy Johannusa do kościoła.
 17. Składamy serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.