Ogłoszenia duszpasterskie: od 10 do 17 listopada 2019 r.  – 32 Tydzień zwykły

1. Dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła w Sudanie Południowym, gdzie głoduje 7 mln ludzi. Rocznie na świecie ginie 105 tys. chrześcijan za wiarę w Chrystusa, co 5 minut ginie 1 chrześcijanin. Zabierzmy z ławek wyłożone kartki.
  2. Spotkanie dla dzieci I-Komunijnych – dzisiaj po Mszy o 11:30 w kościele.
  3. Młodzież bierzmowana z kl. VIII szkoły podst. – katecheza dzisiaj oraz za tydzień o g. 17:00.
  4. Dziękuję młodzieży kl. VII szkoły podst. za udział w rekolekcjach kerygmatycznych.
  5. W poniedziałek 11 XI Narodowe Święto  Niepodległości – 101 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz dzień modlitw za Ojczyznę. Uroczystości miejskie w Starogardzie Gd.: o g. 15:00 „Marsz ku wolności” (start Al. Niepodległości – parking przy sklepie Carrefour), przejście do parku miejskiego, o 16:30  w kościele św. Mateusza Msza św. „W int. Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gd.”. O 19:00 w kościele św. Katarzyny – śpiew piosenek patriotycznych z Teatrem „Kuźnia Bracka”. W naszym kościele intencja Mszy św. „Za Ojczyznę” – 11 XI o g. 9:00.
  6. W poniedziałek 11 XI o g.  17:25 różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. Anny.
  7. Panowie Szafarze nawiedzą chorych dzisiaj i za tydzień.
  8. Wspomnienia liturgiczne: jutro – św. Marcina z Tours, Biskupa; we wtorek – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, w środę 13 XI – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski oraz Dzień Fatimski, stąd po Mszy wieczornej w środę nabożeństwo fatimskie.
  9. We wtorek o 18:00 Msza św. w int. Wspólnoty Dobrego Pasterza, a po niej koronka do Miłosierdzia Bożego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w int. wszystkich zmarłych – zapraszam wszystkie wspólnoty.
  10. W czwartek o g. 17:00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
  11. W sobotę 16 XI – po Mszy o 18:00 Apel Jasnogórski – poprowadzi Róża św. Anny.
  12. Za tydzień o 13:30 chrzest – stąd w sobotę po Mszy o 18:00 nauka dla rodziców i chrzestnych.
  13. W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  14. W niedzielę za tydzień – dzień modlitw w int. Polonii i Polaków przebywających za granicą oraz kolekta na WSD w Pelplinie.
  15. Dzisiaj podczas Mszy o 10:00 – poświęcenie opłatków na stół wigilijny i początek roznoszenia przez panów – Organistę i Kościelnego. Całość ofiar przeznaczona będzie dla panów posługujących w parafii. Panowie opłacą jedynie koszt zakupu opłatków.
  16. W niedzielę 24 XI o g. 11:30 Msza św. odpustowa „Za Parafian i dobrodziejów”. Odprawi ją ks. prałat Krzysztof Różański, proboszcz parafii Dąbrówka. Tego dnia  poświęcenie dzieciom I-Komunijnym – medalików oraz modlitewników. Zapraszamy już dzisiaj całą Parafię, aby skorzystać z łask, które daje uroczystość odpustu parafialnego. Spowiedź przed odpustem w sobotę  23 XI od 17:00 – 18:00 (4 księży).
  17. W sobotę 16 XI zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Parafianom dziękuję za wszelką pomoc i składane ofiary, a Skarbnikom za ich społeczną pracę – odbiór zeszytów w zakrystii. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do kościoła od mieszkańców ul. Sosnowej.
  18. Prasa religijna: „Mały Pielgrzym”. „Pielgrzym” wraz z Modlitewnikiem za zmarłych 10 zł, sam Modlitewnik bez „Pielgrzyma” – 12 zł;  prasa misyjna; kalendarz na 2020 r.: 5 zł.
  19. Niedługo ruszy unijny program pomocy żywnościowej. Można jeszcze przynosić  z GOPS-u lub MOPS-u stosowne skierowanie. Pomoc może otrzymać osoba, która nie przekracza kryterium dochodowego: 1.402 zł dla osoby samotnej, a 1.056 zł w przypadku osoby w rodzinie. Szczegóły w biurze parafialnym.
  20. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
  21. Zmarł śp. Jan Leffek – pogrzeb 23 XI o g. 12:00. Dobry Jezu…