Ogłoszenia duszpasterskie: od 1 do 8 września 2019 r.  – 22 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 1 do 8 września 2019 r.  – 22 Tydzień zwykły

 1. Od dzisiaj niedzielna Msza wieczorna o g. 18:00 (nie będzie Mszy o 19:00).
 2. Dzisiaj dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu. O g. 4:40 miały miejsce uroczystości w Starogardzie Gd. przed Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Harcerzy (przy ul. Mickiewicza), uczczono poległych i pomordowanych. Dzisiaj, na prośbę Ks. Biskupa – o g. 14:00 zabrzmią we wszystkich kościoła diecezji dzwony – jako wyjątkowa forma wspomnienia ofiar II wojny światowej i oddania hołdu polskim żołnierzom, broniącym Ojczyzny. Będzie to odpowiedź na wniosek Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który w Warszawie o tej godzinie wraz z szefami delegacji zagranicznych wybije dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”.
 3. Dzisiaj o g. 11:30 zostanie odprawiona Msza św. „W intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, z podziękowaniem za wakacje i z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku nauki”. W czasie Mszy św. błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych. Po Mszy św. o 11:30 – pierwsze spotkanie dzieci klas III rozpoczynających przygotowanie do I-Komunii św. w 2020 roku oraz dla ich Rodziców – zapisy. Pierwsza nauka dla dzieci – w niedzielę 15 IX o g. 11:30 w kościele (Msza św. i katecheza po Mszy). Podczas Mszy św. o 11:30 poświęcenie nowych lekcjonarzy t. 6, 7, 8, 9.
 4. Za tydzień o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem chrztu. W sobotę 7 IX po Mszy o 18:00 – nauka dla rodziców i chrzestnych.
 5. Dzisiaj kolekta diecezjalna, a za tydzień na WSD w Pelplinie.
 6. W poniedziałek o 17:25 – różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – Róża sł. B. ks. H. Szumana.
 7. Spotkanie modlitewne dla Wspólnoty Dobrego Pasterza we wtorek po Mszy o 18:00.
 8. W środę nie będzie Mszy o g. 7:00.
 9. W I-czwartek miesiąca: od 17:00 – 18:00 Godzina Świętą z Godziną Miłosierdzia i modlitwami o powołania. O g. 7:00 Msza św. „O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z Parafii”.
 10. W I-piątek miesiąca: Msze św. o g. 8:00 i o g. 18:00; spowiedź św.  I-piątkowa dla dzieci, młodzieży bierzmowanej i dorosłych od g. 7:30 – 8:00 oraz od g. 16:30 – 18:00. Od g. 9:00 – odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św.
 11. Przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania: kl. VII szkoły podstawowej z naszej parafii – zapisy w piątek 6 IX po Mszy św. o 18:00 (młodzież i rodzice). Młodzież kl. VIII szkoły podstawowej – spotkanie w niedzielę 8 IX o g. 17:00 (najpierw katecheza, a potem Msza św.).
 12. W I-sobotę miesiąca o g. 7:00 Jerycho Różańcowe, o 8:00 Msza św. w tzw. Jednej intencji, a po niej  Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 13. 8 IX w diecezji pelplińskiej dzień modlitw w int. Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie; tego dnia błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion podczas Mszy św. o g. 10:00.
 14. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. – 8 i 15 IX.
 15. WSD w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 16. W sobotę 7 IX o g. 6:00 wyruszy z kościoła św. Wojciecha starogardzka piesza pielgrzymka do Piaseczna. Zapisy w biurze parafii św. Wojciecha. Wpisowe – 5 zł (ubezpieczenie i koszta organizacyjne), a dla chętnych autobus powrotny – 13 zł. Zapraszamy do wzięcia udziału. Szczegóły na stronie parafialnej.
 17. Pielgrzymka rowerowa do Piaseczna – 7 IX z Jabłowa. Wyjazd o 9:30, powrót ok. 18:00. Trasa ok. 60 km. Zapisy w biurze parafialnym w Jabłowie. Spotkanie organizacyjne w środę  4 IX o 18:30 w Jabłowie.
 18. Nasza parafia organizuje po raz drugi pielgrzymkę do Św. Lipki i Gietrzwałdu w sobotę 21 IX. Proszę o potwierdzenie udziału tych osób, które były zapisane na 24 VIII. Przy zapisie należy podać nr PESEL do ubezpieczenia. Koszt dla parafianina 20 zł, dla osób spoza parafii 40 zł. W pielgrzymce wezmą udział ministranci.
 19. Wydarzenie „Polska po Krzyżem” – Włocławek 14 IX. Chętni na wyjazd autokarowy proszeni są na spotkanie we wtorek 3 IX po Mszy o 18:00 w kościele.
 20. Życzenia dla solenizantów i jubilatów. Dziękuję za ofiarę na kwiaty od mieszkańców Dąbrówki Os. Północne. Rodzina z ul. Kukułki dziękuje za ofiarną pomoc sąsiedzką przy ratowaniu dobytku podczas zalania piwnicy i garażu. Msza św. w int. sąsiadów – w czwartek 5 IX o g. 18:00.
 21. Zapraszam do czytania prasy religijnej.  
 22. Zmarł nasz Parafianin śp. Franciszek Galikowski, l. 82 z ul. Rodzinnej w Starogardzie Gd. Pogrzeb w środę 4 IX o g. 12:00. Różaniec we wtorek o 19:00, a w środę o 11:15. Dobry Jezu…