Ogłoszenia duszpasterskie: od 1 do 8 sierpnia 2021 r.  – 18 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie: od 1 do 8 sierpnia 2021 r.  – 18 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj po południu i jutro przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli  za pobożne nawiedzenie kościoła z tytułem bazyliki mniejszej lub kościoła katedralnego, lub każdego innego kościoła oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz.. i Wierzę…
 2. Dzisiaj dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).
 3. Dzisiaj podczas Mszy o 11:30 – chrzty; kolekta diecezjalna.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do soboty w g. od 17:00 do 18:00.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie pandemii –  w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. Anny. Wierni prowadzą też koronkę do Miłosierdzia Bożego we wtorek o 17:45.
 6. Przypominam, że w dziś i za tydzień nie ma niedzielnych Mszy świętych o godz. 13:30 i 19:00.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 8. W środę wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera, tego dnia przypada Dzień Proboszcza – proszę o modlitwę i za nią dziękuję. Dziękuję za Mszę św.: od Rady Parafialnej. Polecajmy także ks. Wojciecha, który będzie proboszczem w naszej Parafii od 20 sierpnia.
 9. W piątek 6 VIII, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. W parafii św. Mateusza o g. 18:00 suma odpustowa. W naszym kościele Msze św. o g. 7:00 i 18:00. Nie będzie Mszy przed południem – gdyż odwiedzać będę chorych.
 10. W sobotę 7 VIII o g. 15:00 ślub Klaudii i Tomasza.
 11. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: w I czwartek miesiąca (5 VIII) 
  od 17:00 – 18:00 – Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia; w I piątek miesiąca (6 VIII) spowiedź święta od 6:30 – 7:00 i od 17:00 – 18:00. Po Mszy św. wieczornej w I piątek miesiąca nabożeństwo do NSPJ. Tego dnia od godz. 8:30 ks. proboszcz odwiedzi zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną
  w następującej kolejności: Starogard Gd., Rokocin, Koteże i Dąbrówka. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy o 8:00 Jerycho Różańcowe.
 12. W sobotę 7 VIII o g. 18:00 Msza św. „W int. uwielbienia Boga Ojca, Ojca całej ludzkości”. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 13. Panowie szafarze odwiedzą chorych 8 i 15 VIII.
 14. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach z Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej idących na Jasną Górę, zwłaszcza Grupy Kociewie.
 15. Zapraszam do podejmowania przyrzeczeń abstynencji od alkoholu w sierpniu. Deklaracje na oknie.
 16. Dziękuję za ofiary złożone w dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie: 998 zł. Przesłaliśmy do Caritasu.
 17. Męski Chór Kościelny przy parafii św. Mateusza zaprasza 8 sierpnia o g. 17:00 do kościoła farnego na jubileusz 95-lecia, na który złożą się Msza z udziałem chóru i kwartetu AMOROSO oraz koncert chóru.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym”, prasa misyjna i „L`Osservatore Romano”.
 19. Życzenia solenizantom i jubilatom.