Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 marca 2020 r.:  1 Tydzień Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 marca 2020 r.:  1 Tydzień Wielkiego Postu

 

 1. Na prośbę ks. Bpa odczytam List Ministra Zdrowia…
 2. List Ks. dziekana w/s Kongresu Eucharystycznego…
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 16:00. Kazania głosi ks. prob.
 4. Dziękujemy za adoracje Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40-godzinnego.
 5. Droga Krzyżowa w piątki o g. 16:30 dla dzieci i młodzieży, a o g. 17:30 dla starszych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. W piątki Wielkiego Postu, można uzyskać odpust zupełny za modlitwę przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego słowami: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…
 6. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św.: za tydzień oraz 15 III.
 7. Dzisiaj kolekt diecezjalna, a za tydzień zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”.
 8. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie w poniedziałek o 17:25 – prowadzi Róża św. Anny.
 9. Dzisiaj po Mszy o 11:30 spotkanie w kościele dzieci I-Komunijnych – wymiana tajemnic różańcowych.
 10. Spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza we wtorek po Mszy św. o 18:00.
 11. Katecheza wraz z Nowenną dla kandydatów do bierzmowania VIII szkoły podst. – odbędzie dzisiaj oraz za tydzień o g. 17:00 w kościele, na godzinę przed Mszą św. wieczorną. We wtorek, po Mszy o 18:00 – obowiązkowe spotkanie w kościele dla Rodziców młodzieży bierzmowanej z kl. VIII szk. podst. Uroczystość bierzmowania 30 marca.
 12. W poniedziałek 2 III przypada Rocznica sakry biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja (2019), o 7:00 Msza św. w int. Ks. Bpa, który będzie bierzmować w tym roku naszą młodzież.
 13. 4 III święto św. Kazimierza, Królewicza.
 14. Godzina święta z Godziną Miłosierdzia, modlitwy o powołania – w I czwartek miesiąca 5 III od g. 17:00 – 18:00.
 15. W I piątek miesiąca, tj. 6 III, od g. 7:30 – 8:00 i od 16:00 – 18:00 spowiedź św. I – piątkowa; Msze św. O g. 8:00 i 18:00. W I piątek o g. 7:30 dodatkowa Droga krzyżowa. Tego dnia od g. 9:00 odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. W piątek po Mszy o 18:00 – katecheza dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII szkoły podst.
 16. W I sobotę miesiąca o g. 8:00 Msza św. w tzw. jednej intencji – „By Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”, po Mszy Jerycho Różańcowe.
 17. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – w sobotę o g. 7:30.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”.
 19. Dzieci i młodzież bierzmowaną zapraszam do odbioru skarbonek Caritas, logo skarbonki weźmie udział w losowaniu nagród w Pelplinie. Hasło skarbonki: dar juniora dla seniora. Zebrane ofiary będą przeznaczone na paczki dla potrzebujących naszej parafii.
 20. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, niepełnosprawnym, chorym i ubogim. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Szczegóły na ulotkach.
 21. Od 15 do 18 III rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Jacek Olczyk wraz z Zespołem „Mocni w Duchu” z Łodzi. Prosimy o przyjęcie zaproszenia wraz z programem.
 22. W dn. Od 6-11 lipca br. parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś (m.in. Nowogródek i Grodno) – na dzień dzisiejszy jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Szczegóły w biurze parafialnym.
 23. Wyjazd na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego w Warszawie w dniu 7 czerwca br. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie – podać dane do ubezpieczenia. Koszt autokaru z ubezpieczeniem – 90 zł.
 24. Składamy także serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 25. W piątek pożegnaliśmy śp. Marię Barbarę Galikowską, l. 82, Dobry Jezu…
 26. W każdą niedziele Wielkiego Postu po ogłoszeniach a przed błogosławieństwem śpiew „Suplikacji” jako błagalna modlitwa o powołania do stanu kapłańskiego, stąd teraz je odśpiewajmy w postawie stojącej.