Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 grudnia 2019 r.  – 1 Tydzień Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 grudnia 2019 r.  – 1 Tydzień Adwentu

 1. Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w odpuście parafialnym.
 2. Za tydzień, 8 XII w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, przypada Rocznica Ingresu Biskupa Pelplińskiego dra Ryszarda Kasyny (2012), pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcypasterzu. Za tydzień 18-ta rocz. powołania do życia naszej parafii.
 3. Dziś, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Rozpoczynamy trzyletni program duszpasterski podjęty przez Episkopat Polski, który będzie poświęcony Eucharystii. Hasło trzyletniego cyklu to: „Eucharystia daje życie”, a pierwszy rok jego realizacji (2019/2020) to słowa „Wielka tajemnica wiary”. Łacińskie „adventus” dla  chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście. Dzisiaj podczas Mszy o g. 10:00 – błogosławieństwo wieńca adwentowego i świecy adwentowej. Dziękuję kwiaciarni „Marzenie” za wykonanie wieńca.
 4. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, a w soboty o g. 8:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Dzieci otrzymują specjalne obrazki. Codziennie losowanie serduszek z postanowieniami – losowanie figurki Matki Bożej. Za wszystkie obrazki – nagroda.
 5. Dzisiaj kolekta diecezjalna. Za tydzień kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej, a po Mszach za tydzień – zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 6. Dzisiaj po Mszy o g. 11:30 w kościele spotkanie dzieci I-Komunijnych i 10-kta różańca.
 7. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej kl. VIII szk. podst. – dzisiaj o g. 17:00 wraz z udziałem we Mszy św. Dla młodzieży bierzmowanej kl. VII szk. podst. – w piątek o 18:00 Msza św., a po niej spotkanie. Nauka dla obu grup młodzieży bierzmowanej kl. VII, VIII oraz dla młodzieży starszej – za tydzień, w niedzielę 8 XII o g. 18:00 wraz z nauką po Mszy św.
 8. Dzisiaj o g. 19:00 – w plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej Parafii.
 9. W poniedziałek o 17:25 Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – prowadzi Róża św. Barbary z Koteż.
 10. We wtorek po Mszy o g. 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 11. W środę, 4 XII, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień modlitwy za bezrobotnych. O g. 17:00 odpust w parafii Kokoszkowy.
 12. W I-czwartek miesiąca, 5 XII, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, aby dziękować Bogu za ten dar i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. O g. 7:00 także Msza św. w tej intencji. Następnego dnia przypada I-piątek miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz. 7:30 – 8:00 oraz od godz. 17:00 – 18:00, natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18:00. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Natomiast z dziećmi z naszej parafii św. Mikołaj spotka się po Mszy o godz. 18:00, w kościele.
 13. W I-piątek, 6 XII, odwiedziny chorych od g. 9:00.
 14. W I-sobotę miesiąca, 7 XII, w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. O g. 7:30 Godzinki, o 8:00 Msza św. tzw. jednej intencji, a po Mszy Jerycho Różańcowe.
 15. Od dzisiaj są do nabycia wigilijne świece Caritasu. Duża świeca – 15 zł, a mała 8 zł.
 16. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” 6,50 (z puzzlami), prasa misyjna. Lampiony – 4 zł.
 17. 8 XII – dzień modlitwy w int. Młodzieży Żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie; od 12:30 – 13:30 Godzina Łaski. We Włoszech, w 1947 r., Maryja powiedziała „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 XII, w południe, miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata”… „Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu”.
 18. W sobotę 7 XII Mszą św. o g. 18:00 – rozpoczęcie rekolekcji adwentowych, które potrwają do środy 11 XII włącznie. Poprowadzi je ks. Łukasz Pierowicz, dyrektor ekonomiczny WSD w Pelplinie. Program podany jest w Biuletynie. Dzień spowiedzi adwentowej i świątecznej dla naszej parafii w środę 11 XII: od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 18:00. Pomagać będą kapłani z dekanatu, skorzystajmy z tej okazji świątecznego przygotowania. W poniedziałek 9 XII o 9:00 – kolekta – dar chorych, a w środę 11 XII na wszystkich Mszach kolekta dla ks. rekolekcjonisty.
 19. Życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 20. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszkę Annę Urban, l. 93. Dobry Jezu…