Ogłoszenia duszpasterskie od 06 do 13 października 2019 r.  – 27 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 06 do 13 października 2019 r.  – 27 Tydzień zwykły

 1. Dziękuję delegatom Róż Żywego Różańca za udział we wczorajszym Kongresie w Pelplinie.
 2. Panowie Szafarze odwiedzą chorych: za tydzień (13 X) oraz za dwa tygodnie (20 X).
 3. Dzisiaj kolekta diecezjalna.
 4. Za tydzień przypada XIX Dzień Papieski pt. „Wstańcie, chodźmy” oraz zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecamy ofiarności Parafian. Prosimy młodzież kl. VIII – o pomoc w zbiórce; zapisy na funkcję wolontariusza w zakrystii. W związku z Dniem Papieskim zachęcamy do udziału za tydzień w różańcu wdzięczności za św. Jana Pawła II w ramach procesji fatimskiej po Mszy o g. 18:00.
 5. Tegoroczny październik przeżywamy jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, jest to jednocześnie miesiąc różańcowy: różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i starszych; w sobotę – dla dzieci, młodzieży i starszych o g. 17:30, a w przyszłą niedzielę nie będzie różańca przed Mszą św. wieczorną, lecz będzie on odmawiany po Mszy św. o 18:00, w ramach procesji fatimskiej ulicami Osiedla Przylesie Nowe (strona przedszkola). Przynieśmy świece. Zapraszamy do gorliwego uczestnictwa Wszystkich Parafian (bierzmowani przychodzą do kościoła przynajmniej 2 x w tygodniu; a dzieci Komunijne przynajmniej 3 x w tygodniu).
 6. W poniedziałek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej, o godz. 17:25 różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie oraz koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W poniedziałek po Mszy o 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w int. małżeństw – zaprasza wszystkich Parafia i Wspólnota Dobrego Pasterza. We wtorek o 18:00 Msza św. w int. Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 8. W sobotę 12 X zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Parafianom dziękujemy z góry za wszelką pomoc i składane ofiary, a Skarbnikom za ich społeczną pracę – odbiór zeszytów w zakrystii.
 9. W sobotę 12 X odbędzie się w Sierakowicach Diecezjalny Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio. Uda się tam delegacja naszej Grupy. Wyjazd o g. 8:00, powrót ok. 19:00.
 10. Za tydzień podczas Mszy o 11:30 chrzest, nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o 18:00.
 11. Za tydzień podczas Mszy o 11:30 poświęcenie różańców dzieciom I-Komunijnym, a po Mszy katecheza dla dzieci. Można przynieść do poświęcenia także inne różańce.
 12. Za tydzień o g. 14:00 w k-le Miłosierdzia Bożego spowiedź i Msza św. dla niesłyszących.
 13. Do końca października można przynosić do biura parafialnego skierowania z MOPS-u i GOPS-u na unijną pomoc żywnościową organizowaną przez CARITAS. Kryteria dochodowe jak w ubiegłym roku. Zob. – tablica ogłoszeń.
 14. Otwarcie i poświęcenie Boiska Sportowego na Przylesiu – w sobotę 12 X 2019 r. o g. 12:00. W programie: niespodzianki i konkursy dla dzieci; mecz inauguracyjny o medal „Króla Przylesia” oraz ognisko. Zaprasza Parafian i chętnych – Społeczny Komitet Mieszkańców Osiedla i Okolic.
 15. Prasa religijna: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
 16. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można zapisywać w zakrystii lub w biurze Zdrowaśki Roczne i jednorazowe. Na oknach są wyłożone kartki. Zasady te same co w ubiegłym roku.
 17. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy jak najserdeczniejsze życzenia.