Ogłoszenia duszpasterskie od 04 do 11 października 2020 r.  – 27 Tydzień zwykły

Ogłoszenia duszpasterskie od 04 do 11 października 2020 r.  – 27 Tydzień zwykły

 1. Dzisiaj kolekta diecezjalna, a po Mszy zbiórka do puszek na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze (z dn. 29 VI). Podczas zbiórki w ubiegłą niedzielę dla uchodźców na wyspie Lesbos – zebraliśmy i przekazaliśmy 510 zł. Bóg zapłać.
 2. Panowie Szafarze odwiedzą chorych: za tydzień (11 X) oraz za dwa tygodnie (18 X). Gdyby ktoś odczuwał obawę przed zakażeniem albo sam miał infekcję, należy to zgłosić i wizytę przełożyć, dotyczy to także wizyt kapłana.   
 3. Dzisiaj o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. Następne chrzty 25 X o 13:30.
 4. Za tydzień przypada XX Dzień Papieski pt. „Totus Tuus” oraz zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecamy te zbiórkę ofiarności Parafian – pomagamy w ten sposób ufundowaniu stypendiów niezamożnej, a zdolnej młodzieży. Prosimy młodzież kl. VIII – o pomoc w zbiórce; zapisy na funkcję wolontariusza na poszczególne Msze św. w zakrystii. W związku z Dniem Papieskim zachęcamy do udziału za tydzień w różańcu wdzięczności za św. Jana Pawła II w niedzielę 11 X g. 17:30.
 5. W październiku trwajmy we wspólnotowym nabożeństwie różańcowym: od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i starszych; w soboty i niedziele – dla wszystkich o g. 17:30. Zapraszamy do gorliwego uczestnictwa, aby uprosić ustanie pandemii. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca (nie tylko w październiku) można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam do codziennego udziału w różańcu w kościele – dzieci przygotowujące się do I-Komunii św.
 6. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii w poniedziałek o g. 17:30 – prowadzić będzie wraz z kapłanem Róża św. o. Pio.
 7. W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,  a w środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 8. We wtorek po Mszy o 18:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza. Wspólnota prosi o zapisywanie się w zakrystii do tzw. tymczasowej róży różańcowej, mającej na celu wyproszenie bezpiecznego przeprowadzenia rekolekcji z Mocnymi w Duchu w dn. 15-18.11.2020 r. oraz wyproszenie jak największych owoców dla parafii, rodzin, miasta, wiosek i okolic. Trzeba codziennie, do czasu rekolekcji, odmówić wybraną przez siebie jedną lub więcej tajemnic różańca świętego.
 9. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania: z kl. VIII szk. podst. w piątek 9 X po Mszy św. o g. 18:00, tych, którzy nie byli 2 X. Młodzież oddaje indeksy do zaliczenia I roku formacji (na razie oddała ponad połowa) oraz odbiera kartkę do miesięcznej spowiedzi św. w kolejnym roku formacji. Młodzież klasy VIII proszę o pomoc w przeprowadzeniu liczenia niedzielnych praktyk duszpasterskich, które będzie miało miejsce 18 X b.r. Zapisy dla wolontariuszy w zakrystii – po Mszy św. dzisiaj i za tydzień.
 10. Zapraszamy dzieci pragnące śpiewać w chórku parafialnym na spotkanie w sobotę o g. 10:00 w salce parafialnej (zapisało się 8 dzieci).
 11. Tegoroczna diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się 10 X – szczegóły u katechetów w szkole.
 12. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 1. Za tydzień podczas Mszy o 11:30 poświęcenie różańców dzieciom I-Komunijnym oraz innych nowych różańców, po Mszy katecheza dla dzieci.
 2. Prasa religijna: „Pielgrzym” i pisma misyjne.
 3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można zapisywać w zakrystii lub w biurze Zdrowaśki Roczne i jednorazowe. Na oknach są wyłożone kartki. Od tego roku ofiary na Zdrowaśki Roczne i jednorazowe – dobrowolne.
 4. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
 5. Zmarła nasza Parafianka śp. Wiesława Maczkowska, l. 69 z ul. Skośnej, pogrzeb 7 X o g. 10:00. Dobry Jezu…