Ogłoszenia duszpasterskie: 8 Niedziela Wielkanocy – Zesłanie Ducha Św. i 10 Tydzień zwykły: od 9 do 16 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 8 Niedziela Wielkanocy – Zesłanie Ducha Św. i  10 Tydzień zwykły:  od 9 do 16 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj, w Zesłanie Ducha Św. – pokropienie i ostatnia procesja wielkanocna w tym roku o godz. 10:00, chorzy przeżywają swój Dzień Misyjny.  Witamy misjonarza ks. Adama Klinikowskiego pracującego w Argentynie, pochodzącego z parafii Świekatowo.
 2. Dzisiaj o 11:30 – chrzest, następne chrzty za tydzień o 13:30. Nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o 18:00.
 3. Jutro 21 V – święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze u nas o g. 7:00 i o g. 18:00.  O g. 17:00 odpust w parafii Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła.
 4. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie –  w poniedziałek o g. 17:25.
 5. Panowie Szafarze zaniosą Komunię św. chorym – dzisiaj oraz 23 VI.
 6. Nabożeństwa czerwcowe: codziennie po Mszy o g. 18:00 (we wtorek – przed Mszą św.).
 7. Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00 – w salce.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie. We wtorek 11 VI przypada MOST MODLITEWNY Z WSD W PELPLINIE. O g. 7:00 Msza św. „W int. WSD w Pelplinie, kleryków, profesorów oraz o powołania z naszej parafii”, o od 17:00 – 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w int. WSD w Pelplinie, kleryków, profesorów oraz o powołania z naszej parafii + koronka do miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo czerwcowe.
 9. W czwartek 13 VI  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Dzień Fatimski – po Mszy o 18:00 procesja różańcowa ulicami Os. Przylesie Nowe. 
 10. Pierwsze spotkanie dla dziewczynek chcących prószyć kwiaty podczas procesji Bożego Ciała oraz dla ich rodziców i opiekunów – w środę o g. 17:00. Za 11 dni, czyli 20 czerwca – Boże Ciało. Zapraszam na próbę ministrantów, a także tegoroczne dzieci I-Komunijne, które niech podziękują Panu Jezusowi za swoją I-Komunię św. Poszczególne stacje ołtarzy Bożego Ciała będą w tym roku: ul.  Skośna przy kościele – ołtarz I , ul. Bukowa 2-8 – ołtarz II, ul. Bukowa 9-14 – ołtarz III i ul. Jaworowa – ołtarz IV (ołtarze na lata 2017, 2018 i 2019).
 11. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O 13:30 diamentowy jubileusz sakramentu małżeństwa, a o g. 15:00 ślub Aleksandry i Mateusza. 
 12. W niedzielę 16 czerwca, w uroczystość Trójcy Najświętszej – zakończenie czasu Komunii Wielkanocnej. Czy spełniłem swoje obowiązki wynikające z przykazania kościelnego, aby przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św.?
 13. Dziękuję dzieciom I-Komunijnych za dar na misje w wysokości  682 zł.
 14. W sobotę 16 VI zbiórka ofiar na projekty i rozbudowę obiektów parafialnych. Odbiór zeszytów w zakrystii. Parafianom z góry serdeczne Bóg zapłać, Skarbnikom podziękowanie za społeczna pracę.
 15. 16 VI Święto Kawalerii w Starogardzie Gd. Szczegóły na plakacie.
 16. Prasa religijna.
 17. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie: 161 zł. Bóg zapłać.
 18. Wolne int. mszalne.