Ogłoszenia duszpasterskie  – 7 Tydzień Wielkanocy: od 24 do 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie  – 7 Tydzień Wielkanocy: od 24 do 31 maja 2020 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i modlimy się za Kościół w Chinach, przez wstawiennictwo NMP Wspomożycielki Wiernych.
 2. Dzisiaj i za tydzień o g. 16:00 dodatkowa Msza św.
 3. W poniedziałek o g. 17:25 – Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie oraz o ustanie pandemii –  prowadzi Róża św. o. Pio.
 4. W wtorek 26 V  dzień szczególnej wdzięczności Matkom oraz modlitw za ich misję w Kościele, rodzinach i w świecie. Msze św. w int. „O błogosławieństwo Boże dla wszystkich matek w Dniu Matki, a dla zmarłych o radość życia wiecznego” o g. 7:00 i 18:00.
 5. Od 25 – 30 V Dni modlitw o Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a także Misyjny Dzień Chorych. W czwartek spotkanie modlitewne WDP, a w sobotę o 21:00 Msza św. w int. Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 6. Za tydzień o 13:30 Msza z chrztem, nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o 18:00.
 7. Zapraszam na codzienne Msze św. z nabożeństwem majowym o g. 18:00 w kościele, a o 20:30 wraz z różańcem na Facebooku. W tym roku nie ma nabożeństw przy krzyżach i kapliczkach, włączmy litanię loretańską do modlitwy rodzinnej.
 8. W każdej Mszy św. i nabożeństwie może uczestniczyć w przeliczeniu na powierzchnię naszego kościoła 26 osób – jednak uczestnicy i posługujący mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, którą do Komunii św. należy zdjąć.
 9. Przypominamy o dyspensie Biskupa Pelplińskiego aż do odwołania – od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Nabożeństwa za pośrednictwem Facebooka – @ParafiaPrzylesie: dzisiaj Msza św. o 11:30, a za tydzień o g. 16:00. Codzienny  różaniec o oddalenie epidemii – transmitujemy na żywo o g. 20:30. Będąc w stanie łaski uświęcającej można podczas transmitowanej Mszy św. przyjąć Komunię Duchową. Przeżywając Mszę św. w domu – nie można w tym czasie wykonywać innych czynności. W tym trudnym czasie poleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę z zastosowaniem należytej uwagi, przyjmując Pana Jezusa zaraz przy kapłanie. Nie przyjmujemy na rękawiczkę czy chusteczkę, tylko na dłoń.
 10. I-Komunia dzieci naszej parafii, która miała być dzisiaj, została przełożona na niedzielę 20 IX b.r., z zastrzeżeniem,  o ile nie będzie dalszych ograniczeń. 20 IX rezerwuję dwie Msze św. o 10:00 i 11:30 (28 dzieci). Gdyby były jakieś ograniczenia, to dzieci byłyby przyjęte w dwu grupach: o 10:00 dzieci o nazwisku od B-M (14 dzieci), a o 11:30 dzieci o nazwisku od N-Z (14 dzieci). Gdy nie będzie żadnych ograniczeń, to wszyscy o g. 10:00. Na specjalną prośbę rodziców będą też dwie dodatkowe uroczystości I-Komunijne, jeszcze przed wakacjami: 11 czerwca o 13:00 – 3 dzieci oraz 14 czerwca o 13:00 – 2 dzieci, z zachowaniem wszystkich przepisów kościelnych i państwowych.
 11. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej i Diecezjalne Radio Głos zapraszają do wzięcia udziału w inicjatywie „Św. Jan Paweł II i … JA”. Spotkałeś papieża Polaka na żywo? Otrzymałeś łaskę za Jego wstawiennictwem? Opowiedz o tym, nagraj film i prześlij do 30 maja, Twoja historia dołączy do wspólnego filmu, który zostanie opublikowany 6 VI 2020 r. Szczegóły na stronie nacalyswiat.pl/papiez
 12. Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U Źródła Łaski” odbędzie się online w sobotę 30 maja. W programie o 18:00 Anioł Pański i różaniec, o 19:00 Msza św. – Bp Ryszard Kasyna oraz modlitwa o wylanie Ducha Św. – Bp Arkadiusz Okroj, o 21:00 Apel Jasnogórski . Zachęca się do modlitwy i postu w tej intencji. Szczegóły na plakacie.
 13. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o 7:30 – prowadzą wierni.
 14. W środę 27 V, podczas Mszy o 18:00 ks. proboszcz dziękuje Panu Bogu za 30 lat kapłaństwa – intencję Mszalną z tej okazji zamówiła Rada Parafialna. Proszę o modlitwę i za nią serdecznie dziękuję.
 15. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021. Warunki rekrutacji na tablicy ogłoszeń, w biurze parafialnym lub na stronie www.seminariumpelplin.pl; wczoraj w Pelplinie Ks. Biskup Pelpliński udzielił święceń kapłańskich 9-ciu diakonom, otoczmy neoprezbiterów serdeczną modlitwą.
 16. Wolne int. mszalne o g. 7:00 – w środę i w piątek.
 17. Prasa religijna: :Pielgrzym” (o św. Janie Pawle II), „Mały Pielgrzym”.  
 18. Serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.