Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Tydzień Wielkanocy: od 2 do 9 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie  – 7 Tydzień Wielkanocy: od 2 do 9 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pokropienie i procesja wielkanocna o g. 10:00 w łączności z wprowadzeniem do kościoła dzieci I-Komunijnych. Za tydzień ostatnia procesja wielkanocna także o g. 10:00.
 2. Dzisiaj w Polsce XII Dzień Dziękczynienia, stąd po Mszy zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie; kolekta dzisiaj diecezjalna.
 3. Dzisiaj o g. 10:00 w naszej parafii uroczystość I – Komunii św. Przystępuje 21 dzieci (9 dziewczynek i 12 chłopców). Dzieci wraz z Rodzicami gromadzą się przed kościołem o g. 9:45. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci z rozdaniem pamiątek o g. 15:00. Ze względu na I – Komunię, Msza św. w naszym kościele sprawowana o g. 11:30 – zostanie odprawiona dzisiaj pół godziny później, czyli o g. 12:00.
 4. Dzieci I – Komunijne, w strojach liturgicznych, wraz z Rodzicami, przychodzą codziennie w Białym Tygodniu na Mszę św. o g. 18:00. [Poniedziałek będzie dniem wdzięczności Panu Bogu (poświecenie otrzymanych dewocjonaliów – różańce, medaliki, książeczki, pamiątki religijne, poświęcenie nowej pateny komunijnej). Wtorek – dzień wdzięczności rodzicom, rodzicom chrzestnym i opiekunom. Środa –  dzień wdzięczności katechetom, wychowawcom i nauczycielom. Czwartek – dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny  – dzieci składają swoje ofiary na misje. Piątek – dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (po Mszy – poświęcenie rowerów). Sobota – Dzień oddania się w opiekę Matki Bożej: o g. 7:15 zbiórka w kościele, o g. 7:30 wyjazd dzieci I-Komunijnych z rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu; powrót ok. 17:00 przed kościołem; mogą się zapisywać także chętni Parafianie, gdyż 10 miejsc jest w autokarze wolnych; koszt od 1 osoby 50 zł, przy zapisie podać nr PESELu do ubezpieczenia].  Dziękuję Rodzicom dzieci I-komunijnych za dary do kościoła: ufundowanie nowej pateny komunijnej, za kwiaty, środki czystości, chlebki, które dzieci zabierają do domu i dzielą przed obiadem, jako łączność z uroczystą Mszą św. Dziękuję rodzicom za sprzątnięcie i udekorowanie kościoła, umycie okien, wykoszenie trawy. Bóg zapłać p. organiście, p. Oli, p. Hani sprzątającej kościół, p. Szafarzowi, ministrantom. Dziękuję katechetom za trud przygotowania dzieci.
 5. Nabożeństwa czerwcowe: codziennie po Mszy o g. 18:00.
 6. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie –  w poniedziałek o g. 17:25.
 7. We wtorek WDP.
 8. Od 3 VI – 8 VI Dni modlitw o Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a także Misyjny Dzień Chorych. W sobotę 8 VI o 20:00 Uwielbienie – wigilia Zesłania Ducha Świętego: czuwanie modlitewne. O g. 21:00 Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Św. – w int. Wspólnot Parafialnych, za Parafian, z odnowieniem sakramentu bierzmowania – ks. prob. i ks. Adam Klinikowski misjonarz z Argentyny. W niedzielę za tydzień gościmy misjonarza z Argentyny werbistę ks. Adama Klinikowskiego.
 9. W I czwartek miesiąca od g. 17:00 do 18:00 Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia i modlitwami o powołania. Tego dnia przypada XX rocznica pobytu Jana Pawła II w Pelplinie i diecezji pelplińskiej (1999).
 10. W I piątek miesiąca: spowiedź I-piątkowa od 7:30 do 8:00 i od g. 16:30 do 18:00; od g. 9:00  odwiedziny chorych – ks. prob., w kolejności: Starogard Gd., Rokocin, Koteże, Dąbrówka. Msze św. o g. 8:00 i 18:00.
 11. W I-piątek miesiąca po Mszy o 18:00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII szkoły podstawowej i starszych jeszcze nie bierzmowanych.
 12. Za tydzień o 11:30 – chrzest, stąd w sobotę po Mszy wieczornej – nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych.
 13. „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”; gra planszowa – Katechizm.
 14. Panowie Szafarze odwiedzą chorych: 9 i 23 czerwca.
 15. Utrudnienia w ruchu drogowym 9 VI w związku z zawodami LOTTO Triathlon Energy.
 16. Dzieci, które obchodziły Rocznicę I-Komunii św. i młodzież bierzmowana 17 V – odbierają w zakrystii – pamiątkowe fotografie.
 17. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie.
 18. Życzenia dla solenizantów.