Ogłoszenia duszpasterskie: 6 Tydzień Wielkanocy: od 26 maja do 2 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 6 Tydzień Wielkanocy: od 26 maja  do 2 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj pokropienie i procesja wielkanocna o g. 8:00, za tydzień o 10:00 w łączności z wprowadzeniem do kościoła dzieci I-Komunijnych. Zapraszam na wprowadzenie dzieci feretron Chrystusa Króla i M. B. Różańcowej.
 2. Dzisiaj Dzień Matki – dzień szczególnej wdzięczności Matkom oraz za ich misję w Kościele, rodzinach i w świecie. Msza św. w int. Matek i  za Parafian – o 8:00. Drogie Mamy – dziękujemy, że jesteście, że kochacie i wychowujecie młode pokolenie.
 3. Od 26 do 29 maja do przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące,  dlatego w poniedziałek, we wtorek i w środę, czyli w dawne Dni Krzyżowe, procesja z błogosławieństwem pól – modlitwy o urodzaje przy krzyżu misyjnym.
 4. Zapraszam (do 31 maja włącznie) na codzienne Msze św. z nabożeństwem majowym o g. 18:00 w kościele, a także na terenie parafii – przy krzyżach i przy kapliczkach. Dzisiaj nabożeństwo majowe w Dąbrówce na Os. Piaski przy ul. Diamentowej, a ostatnie majowe 31 maja o g. 16:30 w Rokocinie przy kapliczce na ul. Ziołowej.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie – w poniedziałek o g. 17:25.
 6. We wtorek – po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o umocnienie kapłanów – prowadzi i zaprasza wszystkie wspólnoty – Wspólnota Dobrego Pasterza.
 7. W środę po Mszy o 18:00 – spotkanie Żywego Różańca – int. modlitewne na miesiąc czerwiec.
 8. W piątek 31 V – święto Nawiedzenia NMP.
 9. Katecheza dla dzieci I-Komunijnych – w poniedziałek, we wtorek, w środę o 16:30, w czwartek po Mszy o 18:00 – próba generalna. I- Komunia w naszej parafii za tydzień, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – o g. 10:00; o 9:45 zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed kościołem i uroczyste wprowadzenie do kościoła; spowiedź św. dla dzieci I-Komunijnych w sobotę 1 czerwca o g. 9:00, po spowiedzi dzieci – spowiedź dla rodziców dzieci i ich rodzin. Rodziców dzieci proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła: w czwartek o g. 9:00 – sprzątanie kościoła, a o g. 15:00 mycie okien na zewnątrz kościoła oraz zawieszenie dekoracji. W piątek o g. 9:00 – koszenie trawy. Proszę wszystkich rodziców dzieci I-Komunijnych o zaangażowanie, gdy ktoś nie może, to proszę przysłać kogoś w zastępstwie.  
 10. W przyszłą niedzielę, Msza św. odprawiana zwykle o g. 11:30, ze względu na I-Komunię św., zostanie odprawiona o g. 12:00. Mszę św. o g. 10:00 – pozostawmy dla dzieci I-Komunijnych i ich gości (w tym roku jest 21 dzieci). Jeżeli nie uczestniczymy w I-Komunii dzieci, przyjdźmy na Mszę o 8:00, 12:00 albo 18:00. Za tydzień o g. 15:00 – Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci I-Komunijnych z rozdaniem pamiątek.
 11. 1 czerwca, w I-sobotę miesiąca, ze względu na spowiedź dzieci I-Komunijnych i ich rodzin:  Jerycho Różańcowe o g. 7:00, o 8:00 Msza św. wynagradzająca, a po Mszy św. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.  1 VI – Dzień Dziecka, stąd już dzisiaj serdeczne życzenia dla najmłodszych, aby mogli w zdrowiu i bezpieczeństwie wzrastać ku dorosłości.
 12. 1 VI o g. 11:00 w Kokoszkowych – Msza św. w int. Rzemiosła. Zaprasza Cech Rzemiosł Różnych wraz z ks. kapelanem Markiem.
 13. Bóg zapłać za kwiaty do kościoła: od rodziny z ul. Diamentowej; od mieszkańców Rokocina Os. Słonecznego, Koteż ul. Piaskowej, ul. Sikorki, Czapli i Orlika.
 14. Dzieci, które obchodziły Rocznicę I-Komunii św. i młodzież bierzmowana 17 V – odbierają w zakrystii – pamiątkowe fotografie.
 15. Dziękuję Parafianom za ofiary złożone 18 maja na projekty i rozbudowę kościoła, wpłacone na konto, do skarbonki w kościele i do proboszcza,  Skarbnikom dziękuję za ich społeczną pracę.
 16. W tym roku Parafia rezygnuje z organizacji Festynu Parafialnego (planowanego na 6 VI). Przekładamy go na przyszły rok.
 17. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym. Na ławkach wyłożono obrazki z modlitwą o rozeznanie powołania, a także kartkę z informacją – w jaki sposób można wziąć udział w VI Internetowej Duchowej Adopcji Kleryka. 11VI przypada Most Modlitewny naszej Parafii i WSD w Pelplinie.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym”, prezent na I-Komunię: gra planszowa rozwijająca znajomość katechizmu. Życzenia solenizantom.