Ogłoszenia duszpasterskie: 6 Tydzień Wielkanocy: od 17 maja  do 24 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 6 Tydzień Wielkanocy: od 17 maja  do 24 maja 2020 r.

 1. Słowo Ks. Biskupa Pelplińskiego z okazji święceń kapłańskich…
 2. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj i za tydzień o g. 16:00 dodatkowa Msza św.
 3. Od 17 do 23 maja do przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące,  dlatego w poniedziałek, we wtorek i w środę, czyli w dawne Dni Krzyżowe, zamiast procesji z błogosławieństwem pól – modlitwy o urodzaje w kościele.
 4. Zapraszam na codzienne Msze św. z nabożeństwem majowym o g. 18:00 w kościele, a o 20:30 wraz z różańcem na Facebooku. W tym roku nie ma nabożeństw przy krzyżach i kapliczkach, włączmy litanię loretańską do modlitwy rodzinnej.
 5. W każdej Mszy św. i nabożeństwie może uczestniczyć w przeliczeniu na powierzchnię naszego kościoła 26 osób – jednak uczestnicy i posługujący mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, którą do Komunii św. należy zdjąć.
 6. Jednocześnie przypominamy o dyspensie Biskupa Pelplińskiego aż do odwołania od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Nabożeństwa za pośrednictwem Facebooka – @ParafiaPrzylesie: dzisiaj Msza św. o 16:00, a za tydzień o g. 11:30, codzienny  różaniec o oddalenie epidemii – transmitujemy na żywo o g. 20:30. Będąc w stanie łaski uświęcającej można podczas transmitowanej Mszy św. przyjąć Komunię Duchową. Przeżywając Mszę św. w domu – nie można w tym czasie wykonywać innych czynności. W tym trudnym czasie poleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę z zastosowaniem należytej uwagi, przyjmując Pana Jezusa zaraz przy kapłanie. Nie przyjmujemy na rękawiczkę czy chusteczkę, tylko na dłoń.
 7. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św.: dzisiaj i za tydzień, gdyby któryś z chorych nie mógł – prosimy zgłosić telefonicznie do biura.
 8. I-Komunia dzieci naszej parafii, która miała być 24 V, zostaje przełożona na niedzielę 20 IX b.r., z zastrzeżeniem,  o ile nie będzie dalszych ograniczeń. 20 IX rezerwuję dwie Msze św. o 10:00 i 11:30. Gdyby były jakieś ograniczenia, to dzieci byłyby przyjęte w dwu grupach: o 10:00 dzieci o nazwisku od A-K, a o 11:30 dzieci o nazwisku od L-Z. Gdy nie będzie żadnych ograniczeń, to wszyscy o g. 10:00.
 9. Jutro przypada 100-tna rocz. Urodzin św. Jana Pawła II,  o g. 17:25 – Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie oraz o ustanie pandemii –  prowadzi Róża św. Jana Pawła II. O 18:00 Msza św. w int. Róży św. Jana Pawła II, a po Mszy w łączności w nabożeństwem majowym czuwanie modlitewne poświęcone św. Janowi Pawłowi II.
 10. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej i Diecezjalne Radio Głos zapraszają do wzięcia udziału w inicjatywie „Św. Jan Paweł II i … JA”. Spotkałeś papieża Polaka na żywo? Otrzymałeś łaskę za Jego wstawiennictwem? Opowiedz o tym, nagraj film i prześlij do 30 maja, Twoja historia dołączy do wspólnego filmu, który zostanie opublikowany 6 VI 2020 r. Szczegóły na stronie nacalyswiat.pl/papiez
 11. We wtorek po Mszy św. o 18:00 – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza w kościele.
 12. W piątek o 18:00 Msza św. „W int. Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w int. składanych przez wiernych na kartkach”. Po majowym – spotkanie modlitewne Grupy Modlitewnej św. o. Pio w kościele – rozdanie materiałów.
 13. Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U Źródła Łaski” odbędzie się online w sobotę 30 maja. W programie o 18:00 Anioł Pański i różaniec, o 19:00 Msza św. – Bp Ryszard Kasyna oraz modlitwa o wylanie Ducha Św. – Bp Arkadiusz Okroj, o 21:00 Apel Jasnogórski . Od 21 do 29 V Nowenna do Ducha Św. z różańcem. Zachęca się do modlitwy i postu w tej intencji. Szczegóły na plakacie.
 14. Bóg zapłać za kwiaty do kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i utrzymanie Parafii i pracowników.
 15. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o 7:30 – prowadzą wierni.
 16. Dzisiaj podczas Mszy o 11:30 ks. Zygmunt dziękuje Panu Bogu za 40 lat kapłaństwa – intencję Mszalną z tej okazji zamówiła Rada Parafialna. Składamy życzenia obfitości Bożych Łask i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej.
 17. Za tydzień, 24 V – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach, przez wstawiennictwo NMP Wspomożycielki Wiernych.
 18. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021. Warunki rekrutacji na tablicy ogłoszeń, w biurze parafialnym lub na stronie www.seminariumpelplin.pl
 19. Wolne int. mszalne dzisiaj i za tydzień o 16:00, w poniedziałek, czwartek oraz piątek.
 20. Prasa religijna: nowy „Pielgrzym” (o św. Janie Pawle II), „Mały Pielgrzym”.  
 21. Serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.