Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Tydzień Wielkanocy: od 10 do 17 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Tydzień Wielkanocy: od 10 do 17 maja 2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj i za tydzień o g. 16:00 dodatkowa Msza św.
 2. W każdej Mszy św. i nabożeństwie może uczestniczyć w przeliczeniu na powierzchnię naszego kościoła 20 osób – jednak uczestnicy i posługujący mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, którą do Komunii św. należy zdjąć. Zapraszamy do uczestnictwa.
 3. Jednocześnie przypominamy o dyspensie Biskupa Pelplińskiego aż do odwołania od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Nabożeństwa za pośrednictwem Facebooka – @ParafiaPrzylesie: dzisiaj Msza św. o 10:00, a za tydzień o g. 16:00, codzienny  różaniec o oddalenie epidemii – transmitujemy na żywo o g. 20:30. Będąc w stanie łaski uświęcającej można podczas transmitowanej Mszy św. przyjąć Komunię Duchową. Przeżywając Mszę św. w domu – nie można w tym czasie wykonywać innych czynności. W tym trudnym czasie poleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę z zastosowaniem należytej uwagi, przyjmując Pana Jezusa zaraz przy kapłanie. Nie przyjmujemy na rękawiczkę czy chusteczkę, tylko na dłoń.
 4. Panowie Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św.: 17 V i 24 V, gdyby któryś z chorych nie mógł – prosimy zgłosić telefonicznie do biura.
 5. I-Komunia dzieci naszej parafii, która miała być 24 V, zostaje przełożona na niedzielę 20 IX b.r., z zastrzeżeniem,  o ile nie będzie dalszych ograniczeń. 20 IX rezerwuję dwie Msze św. o 10:00 i 11:30. Gdyby były jakieś ograniczenia, to dzieci byłyby przyjęte w dwu grupach: o 10:00 dzieci o nazwisku od A-K, a o 11:30 dzieci o nazwisku od L-Z. Gdy nie będzie żadnych ograniczeń, to wszyscy o g. 10:00.
 6. W tym roku nie ma w procesji wielkanocnych.
 7. W poniedziałek o g. 17:25 różaniec za Ojczyznę, o pokój na świecie, o ustanie pandemii – prowadzi Róża św. Anny.
 8. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18:00, odprawianej „W int. Wspólnoty Dobrego Pasterza” – odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu  w kościele, prowadzona przez Wspólnotę Dobrego Pasterza do liczby uczestników 20 osób.
 9. W środę 13 V – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy o 18:00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe, a także nabożeństwo fatimskie w kościele, nie będzie procesji fatimskiej ulicami Os. Przylesia.
 10. W czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła.
 11. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła codziennie w łączności ze Mszą św. o 18:00. W tym roku nie ma nabożeństw przy krzyżach i kapliczkach, włączmy litanię loretańską do modlitwy rodzinnej – oddając swoją rodzinę Matce Bożej i prosząc o ustanie pandemii. Litanię Loretańską odmawiamy także podczas różańca o 20:30.
 12. W sobotę 16 V – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Po Mszy o 18:00 Apel Jasnogórski, który przygotowuje Róża św. Anny.
 13. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o 7:30 – prowadzą wierni.
 14. Za tydzień podczas Mszy o 11:30 ks. Zygmunt dziękować będzie Panu Bogu za 40 lat kapłaństwa – intencję Mszalną z tej okazji zamówiła Rada Parafialna. Już dzisiaj składamy życzenia obfitości Bożych Łask i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej.
 15. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021. Warunki rekrutacji na tablicy ogłoszeń, w biurze parafialnym lub na stronie www.seminariumpelplin.pl
 16. Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Ofiary można wpłacać na rachunek Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”.
 17. Dziękuję za ofiary na rozbudowę naszego kościoła i na utrzymanie parafii.
 18. Wolne int. mszalne w poniedziałek, czwartek, piątek, sobotę oraz w niedzielę.
 19. Prasa katolicka: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” – już w wersji drukowanej.
 20. Serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.