Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Tydzień Wielkanocy: od 3 do 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Tydzień Wielkanocy: od 3 do 10 maja 2020 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza: do soboty trwają kwartalne dni modlitw o powołania  do służby w Kościele, tzn. o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich. Temat „Wielka Tajemnica Wiary”.
  2. Dzisiaj na Jasnej Górze odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski.
  3. Dzisiaj i za tydzień o 16:00 dodatkowa Msza św.
  4. W każdej Mszy św. i nabożeństwie może uczestniczyć w przeliczeniu na powierzchnię naszego kościoła 20 osób – jednak uczestnicy i posługujący mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, którą do Komunii św. należy zdjąć. Zapraszamy do uczestnictwa.
  5. Jednocześnie przypominamy o dyspensie Biskupa Pelplińskiego aż do odwołania od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Nabożeństwa za pośrednictwem Facebooka: dzisiaj Msza św. o 16:00, a za tydzień o g. 10:00, codzienny różaniec o oddalenie epidemii – transmitujemy na żywo o g. 20:30. Będąc w stanie łaski uświęcającej można podczas transmitowanej Mszy św. przyjąć Komunię Duchową. Przeżywając Mszę św. w domu – nie można w tym czasie wykonywać innych czynności – @ParafiaPrzylesie. W tym trudnym czasie poleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę z zastosowaniem należytej uwagi, przyjmując Pana Jezusa zaraz przy kapłanie.
  6. I-Komunia dzieci naszej parafii, która miała być 24 V, zostaje przełożona na niedzielę 20 IX b.r., z zastrzeżeniem,  o ile nie będzie dalszych ograniczeń. Rezerwuję dwie Msze św. o 10:00 i 11:30. Gdyby były jakieś ograniczenia, to dzieci byłyby przyjęte w dwu grupach: o 10:00 dzieci o nazwisku od A-K, a o 11:30 dzieci o nazwisku od L-Z. Gdy nie będzie żadnych ograniczeń, to wszyscy o g. 10:00. Katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych | Modlitwa – istota i znaczenie | część 1  – https://www.youtube.com/watch?v=OTJXqADe_zE&t=7s

oraz Katecheza online | Modlitwa w praktyce | część 2 – https://www.youtube.com/watch?v=UV0546BbjcM

7.   Linki do katechez dla rodziców kandydatów do bierzmowania na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=U3qcPez3ydc&feature=youtu.be

8.  Nie ma w tym roku procesji wielkanocnych.

9.   W poniedziałek o g. 17:25 różaniec za Ojczyznę, o pokój na świecie, o ustanie pandemii – prowadzi Róży sł. Bożego ks. Henryka Szumana. W poniedziałek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – składamy najlepsze życzenia, dziękując za ofiarną służbę dla społeczeństwa.

10.   We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 – spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza w kościele do liczby uczestników 20 osób.

11.   W środę święto świętych Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów.

12.   7 V przypada I czwartek miesiąca, stąd od 17:00 Godzina Święta z Godziną Miłosierdzia.

13.   8 V uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika.

14.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła codziennie w łączności ze Mszą św. o 18:00. W tym roku nie ma nabożeństw przy krzyżach i kapliczkach, włączmy litanię loretańską do modlitwy rodzinnej – oddając swoją rodzinę Matce Bożej i prosząc o ustanie pandemii. Będziemy ją także odmawiać podczas różańca o 20:30.

15.   Z okazji wczorajszych imienin ks. Zygmunta – życzenia obfitości Bożych Łask i Bożego błogosławieństwa.

16.   Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o 7:30.  

17.   Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Ofiary można wpłacać na rachunek Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”.

18.   Dziękuję za ofiary na rozbudowę naszego kościoła i na utrzymanie parafii. Dziękuję nowożeńcom Ani i Maciejowi za kwiaty do kościoła.

19.   Prasa katolicka: nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma” – już w wersji drukowanej.

20.   Serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.