Ogłoszenia duszpasterskie: 17 Tydzień zwykły – od 25 lipca do 1 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 17 Tydzień zwykły – od 25 lipca do 1 sierpnia 2021 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy – I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (25 lipca). Módlmy się dzisiaj szczególnie za dziadków i osoby starsze, ofiarujmy Mszę świętą i Komunię Św. w Ich intencji;  pamiętajmy w modlitwie także o tych, którzy odeszli na skutek pandemii; odwiedźmy dziś swoje babcie i dziadków, czy osoby z nami niespokrewnione, np. sąsiadów; przekażmy im przesłanie Ojca Świętego (zawarte w naszym Biuletynie).
 2. Dzisiaj zakończenie XXII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa – stąd po Mszach świętych obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Zabierzmy z sobą obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.  Zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska „1 grosz za 1 km” – wyniosła w ubiegłym tygodniu 647 zł, co już przesłaliśmy. Bóg zapłać za pomoc misjonarzom.
 3. Dzisiaj w Kościele w Polsce  – dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Po Mszy św. zbiórka do puszek, która zostanie przekazana potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Cztery lata temu wiele rodzin naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem doświadczyło pomocy ludzi dobrej woli. Bóg zapłać za każdą pomoc.
 4. W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, ze nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek.
 5. Przypominam, że w dziś i za tydzień nie ma niedzielnych Mszy świętych o godz. 13:30 i 19:00.
 6. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starów i emerytów; w środę – św. Szarbela Makhlufa, prezbitera, tego dnia przypada 778 lat Diecezji (1243); w czwartek – św. Marty; w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 7. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 do 18:00 (poniedziałek-sobota).
 8. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie pandemii –  w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża sł. B. ks. H. Szumana. Wierni prowadzą też koronkę do Miłosierdzia Bożego we wtorek o 17:45.
 9. We wtorek po Mszy świętej – spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza. Nasza Wspólnota udaje się w tym tygodniu na spotkanie modlitewne do Skierniewic.
 10. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do MBNP.
 11. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 12. Przewodnik starogardzkiej Grupy Kociewie ks. Piotr Pruski zaprasza do udziału w XXX Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy internetowe. Wymarsz 31 VII ze Starogardu Gdańskiego, z kościoła św. Wojciecha, po Mszy św. o 6:00.
 13. 1 VIII po południu lub 2 VIII przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli  za pobożne nawiedzenie kościoła z tytułem bazyliki mniejszej lub kościoła katedralnego, lub każdego innego kościoła oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz.. i Wierzę…
 14. 1 VIII – Dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).
 15. Za tydzień podczas Mszy o 11:30 – chrzty; nauka dla rodziców i chrzestnych – w sobotę po Mszy o 18:00.
 16. WSD Pelplin zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia studiów w pelplińskim seminarium, będącego częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w biurze.
 17. W czwartek o g. 19:00 spotkanie z Radą Ekonomiczną i Duszpasterską.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym” oraz gazety poświęcone misjom.
 19. Dziękuję za kwiaty do kościoła.
 20. Życzenia jubilatom i solenizantom.